Mírumilovné demokratické protesty? V Hongkongu po pokusu o upálení muže trefili do hlavy pracovníka úklidu   
Pridal tk Sobota 16 listopad 2019 - 07:00:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Podle místních médií si protesty v Hongkongu vyžádaly první oběť na životě. Dav, který již po dobu několika měsíců terorizuje toto čínské město, zaútočil na pracovníka městského úklidu s takovou silou, až mu způsobil mozkovou smrt.

Pracovník hongkongského úřadu pro okolní prostředí a potravinářství se nachází v extrémně kritickém stavu. Příslušníci takzvaného „demokratického“ hnutí ho trefili do hlavy těžkým objektem, informovala místní správa. Čínská média sdělila, že se jednalo o muže ve věku přibližně 70 let. Měla u něj nastoupit mozková smrt. Jeho uzdravení proto je vyloučené.

Mluvčí města vysvětlil, že správa je v kontaktu s jeho rodinou, píší čínské noviny Global Times. Mluvčí městské správy vyjádřil kvůli nepořádkům a nepřátelským akcím znepokojení. Policie incident vyšetřuje.

Na internetu se pohybuje video, kde je vidět, jak skupina mužů oblečených do černého hází předměty podobné cihlám. Jeden z těchto předmětů následně trefil muže do hlavy. Ten upadl na zem a poté byl lidmi odtažen pryč. Předtím muž údajně pracoval na úklidu ulice.
Protesty v Hongkongu

Údajní „demokratičtí aktivisté“ již po dobu několika měsíců útočí na občany Hongkongu podporující vládu, pevninské Číňany a ostatní, kdo vyjadřuje nespokojenost kvůli nepokojům. Před několika dny „demokratičtí aktivisté“ polili hořlavinou a zapálili muže, který se s nimi dohadoval.
Aktivisté pokračují v nepořádcích. Ve čtvrtek dopoledne (místního času) údajně větší počet z nich střílel z Hongkongské polytechnické univerzity na policisty z luků.

Místní vláda apelovala na občany města, aby zůstávali v klidu a vyhýbali se místům, kde probíhají nepokoje.

Útoky na základ svobody – na ty, kdo myslí jinak

Před několika dny se na sociálních sítích objevilo video, kde maskovaní aktivisté útočí na ženu jdoucí po chodníku. K útoku mělo dojít po výměně názorů na politickou situaci mezi ženou a skupinou aktivistů. Na videu je vidět, jak ji muž poté, co ji povalí na zem, mládí do hlavy železnou tyčí.

Na dalším videu, které je dostupné na sociální síti YouTube je vidět, jak skupina lidí útočí na taxikáře, který chtěl odklidit z cesty barikády.


Zdroj: https://sptnkne.ws/AwZq
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26405
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1232 sec,0.0603 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,287kB