Čína považuje USA za „zákulisního sponzora“ hongkongských protestů   
Pridal tk Úterý 26 listopad 2019 - 06:55:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Peking se domnívá, že Spojené státy americké podporují protesty v Hongkongu a jsou jejich „zákulisním sponzorem“. Prohlásil to náměstek čínského ministra zahraničí Le Jü-čcheng.

Hromadné protesty, které byly vyvolány projednáním návrhu zákona o extradici, se odehrávají v Hongkongu již od začátku června. Za tu dobu tamní policie zadržela již téměř 4,5 tisíce lidí a přes 1,5 tisíce lidí bylo hospitalizováno kvůli zraněním, které jim byli způsobeny na ulici. Stejně tak bylo zraněno i více než 400 policistů.

Po rozsáhlých protestech přistoupily hongkongské úřady na řadu ústupků a na začátku října byl návrh zákona úplně stažen. Protesty však neskočily. Jsou stále více doprovázeny násilím a střety s policií, i když probíhají v mnohem menší míře.

„Je to z velké části spojeno s vnějším zasahováním, především pak tím ze Spojených států a dalších západních zemí. Proto jsme přesvědčeni, že Spojené státy jsou zákulisním sponzorem těchto nepokojů,“ prozradil čínský diplomat novinářům.

Uvádí se, že čínské úřady USA opakovaně obvinily ze zasahování do záležitostí Hongkongu.

Náměstek čínského ministra zahraničí rovněž prohlásil, že americká politika, která je zaměřena na omezování Pekingu a Moskvy, je chybná a je odsouzena k neúspěchu.

„Plně sdílím názor a hodnocení prezidenta (Ruské federace Vladimira, pozn. red.) Putina v této záležitosti. Velmi dobře vidíme, že Spojené státy prosazují své jednostranné kroky, své ekonomické kroky, ale i své dvojí omezení proti Číně a Rusku, a snaží se obrátit kolo historie zpět. Tyto pokusy však nemají u mezinárodního společenství žádnou podporu. (Američané, pozn. red.) se významně zmýlili a přepočítali. Jsem si jist, že jsou tyto americké pokusy odsouzeny k neúspěchu,“ řekl diplomat novinářům.

Ruský prezident ve svém projevu na plenárním zasedání ruského investičního fóra v Moskvě prohlásil, že Rusko chápe rozpory, které vznikají v ekonomické oblasti, jejich podstatu a také to, že jsou dlouhodobého charakteru. Cílem těchto rozporů je, podle jeho mínění, omezit rozvoj Číny a Ruska, o čemž se veřejně diskutuje i v samotných Spojených státech. Podle Putina „je to velmi vážná a hluboká chyba, která dokonce podkopává i postavení těch, kdo politiku tohoto druhu iniciují“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A4BQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26495
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1051 sec,0.0423 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,284kB