Sýrie pokárala USA za odkládání likvidace chemických zbraní   
Pridal tk Středa 27 listopad 2019 - 07:06:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Sýrie během období od chvíle, kdy se připojila k Úmluvě o chemických zbraních (CWC), udělala více než Spojené státy za celou dobu existence CWC, prohlásil stálý zástupce Sýrie v OPCW Bassam Sabah během svého vystoupení na 24. zasedání konference členských států organizace v Haagu.

„SAR provedla seriózní práci v dodržování Úmluvy a považujeme za velmi důležité dodržování univerzálnosti Úmluvy. Litujeme, že ne všechny státy se připojily k CWC, což je nezbytné k vytvoření silného režimu proti chemickým zbraním," uvedl stálý zástupce.

Připomněl, že Sýrie se připojila k CWC v roce 2013. „Splnili jsme všechny naše závazky související s tímto připojením. Dokončili jsme likvidaci našich chemických zbraní a objektů pro jejich výrobu, a to v mimořádně obtížné situaci na bezprecedentním základě. Sýrie udělala během velmi krátkého období více než Spojené státy, které se připojily k CWC na samém začátku, ale přesto odkládají úplnou likvidaci svých obrovských zásob chemických zbraní a vůbec nedodržují akutní termíny," uvedl Sabah.

Generální ředitel OPCW Fernando Arias uvedl, že „k 31. říjnu 2019 bylo zlikvidováno celkem 68,6 tisíc tun, tzn. 97,3 % deklarovaných chemických zbraní 1. kategorie“, přičemž tato čísla zahrnují „likvidaci 25,9 tisíc tun Spojenými státy, tj. 93,3 % jejich deklarovaných chemických zbraní 1. kategorie“.

USA dříve opakovaně odkládaly termíny likvidace svých chemických zbraní, což byly původně povinny udělat do roku 2007. Nyní americká vláda slibuje, že zlikviduje zásoby do roku 2023.

Provokace v Idibu

Ministerstvo obrany Ruska dnes varovalo, že ozbrojenci z teroristické skupiny Hayat Tahrir al-Sham (bývalá Fronta an-Nusrá) spolu s organizací Bílé přilby plánují provokace s inscenací leteckých útoků a použitím chemických zbraní v zóně deeskalace v Idlibu.

Jak na ministerstvu vysvětlili, obyvatelé osady Sarmada ležící 30 kilometrů severovýchodně od hlavního města provincie Idlibu oznámili, že na začátku listopadu tam dorazili za doprovodu ozbrojenců neznámí lidé a kolona tří nákladních automobilů s různými nádržemi na chemikálie.

V jednom vozu byly profesionální videokamery a fragmenty letecké a dělostřelecké munice se sovětským a ruským označením.

Na Ministerstvu obrany RF podotkli, že informace o přípravě provokací teroristy z oddílu velitele Abú Maleka, který patří do skupiny Hayat Tahrir al-Sham, a také členy organizace Bílé přilby, byla potvrzena několika zdroji.

Podle informací vojenského rezortu vybírají teroristé místní obyvatele pro účast v inscenaci zobrazující následky leteckých útoků a použití otravných látek. „Fejkové videozáznamy o zničených v průběhu leteckých útoků a ostřelování civilních objektů a o údajném použití chemických zbraní v provincii Idlib se plánuje zveřejnit na sociálních sítích jako důkazy zločinů syrské vlády a akcí ruského letectva proti civilnímu obyvatelstvu,“ prohlásili na Ministerstvu obrany RF.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A5q5
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26507
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1390 sec,0.0609 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,287kB