„Městem pro byznys“ je na severozápadě Čech statutární město Děčín   
Pridal tk Čtvrtek 28 listopad 2019 - 05:49:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Děčín si může i v celorepublikovém srovnání zakládat na kvalitní komunikaci s podnikateli. Na druhé příčce se v Ústeckém kraji umístilo krajské město, stupně vítězů doplňují Teplice. Takové jsou výsledky výzkumu Město pro byznys desetiletí, který zhodnotil podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech šestnácti měst a obcí s rozšířenou působností v Ústeckém kraji za uplynulých deset let. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

Děčín s podnikateli skvěle komunikuje

Na krajské úrovni si vítězný Děčín za posledních deset let dokázal zajistit tři prvenství a tři bronzová umístění. V celorepublikovém srovnání nejlepší umístění zaznamenal v roce 2009, kdy obsadil 16. pozici, a v roce 2018, kdy se umístil na sedmnácté příčce ze všech více než dvou stovek sledovaných měst a obcí. Opakovaně se Děčín i v celorepublikovém srovnání dostal do TOP10 v kritériu podpory webových stránek, což svědčí o tom, že podnikatelé na stránkách města najdou v přehledné formě všechny potřebné informace pro své podnikání a pro komunikaci s veřejnou správou. Velmi dobrých výsledků dosahuje téměř padesátitisícové město také v testu elektronické komunikace, který prověřuje včasnost a kvalitu odpovědí na fiktivní podnikatelské dotazy.

„To, že se Děčín za v rámci sečtení celkových výsledků za deset let v celé řadě kritérií umístil na prvním místě, to je ocenění celé řady lidí. Děčín je pro byznys a podnikání zajímavé místo. Je to říční přístav, máme železnici, máme dobré napojení na dálniční síť. To jsou všechno věci, které zcela jistě podnikatelé zvažují. Je to místo v blízkosti státní hranice se Spolkovou republikou Německo. My jsme aktuálně ukončili práce nad návrhem nového územního plánu, předpokládáme jeho projednání a schválení do konce roku 2022 a zcela určitě můžu říci, že na podnikatele nezapomínáme. Především pro velké zaměstnavatele, kteří jsou tu stále od 90. let a zaměstnávají lidi, je to pozitivním vzkazem, protože bychom rádi, aby své podnikání i nadále s naším městem spojovali,“ říká náměstek primátora města Děčín Vladislav Raška.

Ústí na vysoký podíl učňů v odborném vzdělávání, v Teplicích přibývá podnikatelů

V závěsu za vítězem skončilo krajské město, a to se dvěma regionálními prvenstvími a třemi bronzovými medailemi za uplynulou dekádu. Celorepublikově se Ústí nad Labem vyšplhalo nejvýše v roce 2018 na 37. příčku. Ústí nad Labem získává body díky vysokému počtu právnických osob, vysokým počtem studentů a učňů v odborném vzdělávání nebo kvalitním financováním veřejné dopravy. Bronz berou Teplice, které za poslední desetiletí získaly v kraji jedno druhé a jedno třetí místo. V srovnání na celorepublikové úrovni se Teplice dostaly nejvýše v roce 2012, kdy skončily šestadvacáté. Opakovaně se Teplice v celorepublikové TOP10 objevily v kategorii likvidita, která svědčí o dobrém hospodaření radnice. Město zaznamenává také vysoký růst ekonomických subjektů.
Z hlediska srovnání krajů byly pro Ústecký kraj vůbec nejúspěšnějšími roky 2012 a 2018. Před sedmi lety se celkem šest měst z Ústeckého kraje dostalo do celorepublikové TOP50 a zároveň Lovosice skončily na krásném pátém místě. V loňském úspěšném roce byly v TOP50 čtyři města a Děčín obsadil sedmnácté místo.

Cílem srovnávajícího výzkumu, který se věnuje podnikatelskému prostředí a přístupu veřejné správy, je vytvořit diskusní platformu na téma možností podpory malého a středního podnikání ze strany samospráv. Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele ale i veřejnost jsou díky výzkumu k dispozici výsledky, které zahrnují všechny důležité informace a statistická data ze sledované oblasti. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí Hlavního města Praha. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem společnost Eurovia CS.

David Pavlát
www.mestoprobyznys.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://mobile.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26519
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0894 sec,0.0263 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,228kB