FSB zadržela Rusa, který se snažil prodat vojenská tajemství západní rozvědce   
Pridal tk Čtvrtek 28 listopad 2019 - 06:01:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
„Byl odhalen obyvatel Iževska, který se pokoušel navázat kontakt se zahraničním diplomatickým zastupitelstvím za účelem poskytnutí mu za odměnu informace o tajných projektech ve vojensko-kosmické sféře,“ uvádí se ve zprávě pro tisk.

Podle informací FSB kvůli zisku „hodlal tento Rus zřídit na území Udmurtska organizaci, jejímž hlavním cílem by bylo získávání podobných informací“.

Jak bylo zjištěno v průběhu prověrky, dříve měl tento muž skutečně přístup ke státním tajemstvím, v současné době ho ale nemá.

„Motivem podobných akcí bylo přání obohatit se díky prodeji cizímu státu tajných informací,“ podotýká FSB.

Protože k vlastizradě fakticky nedošlo, nebylo proti muži zahájeno trestní stíhání, byl jen „oficiálně varován o nepřípustnosti akcí, které vytvářejí podmínky pro zločin“.

Ruský prezident Vladimir Putin v březnu varoval před růstem aktivit cizích zpravodajských služeb, které jsou namířené proti Rusku. Podle něj se snaží ovlivňovat dění v Rusku „možná“ ještě aktivněji než doposud.

V minulém roce se díky „ofenzivní a efektivní“ práci ruských zpravodajců podařilo ukončit působení 129 zaměstnanců a 465 agentů zahraničních tajných služeb, poznamenal rovněž prezident.

Výroční zprávy BIS a VZ

Mezitím byla v úterý zveřejněna výroční zpráva české kontrarozvědky Bezpečnostní informační služby (BIS) za rok 2018. Ta v ní varuje před činností cizích zpravodajských služeb, a to zejména čínských a ruských, které jsou namířené proti České republice.

BIS ve své zprávě uvádí, že nejzávažnější hrozbu pro ústavnost ČR představovalo loni působení spektra proruských aktivistů, kteří se podíleli na šíření dezinformací.

Zatímco opozice zprávu uvítala, mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček varoval, že se jedná o pokus omezit svobodu slova.

Svou zprávu vydalo Vojenské zpravodajství (VZ). V ní konstatuje, že „v průběhu roku 2018 se svět posunul dále směrem ke konfrontaci“.

V tomto ohledu podotkla, že namísto soupeření ideologií proti sobě v současné době stojí společenské modely, které usilují o prosazení vlastního pohledu na svět. Konkrétně se má jednat o „soupeření usilující o ovládnutí myslí, formování názorů a z nich vyplývajících postojů lidí“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A5Bx
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26521
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1169 sec,0.0569 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,281kB