Čína chystá odvetu Německu   
Pridal tk Pondělí 16 prosinec 2019 - 06:02:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Pekingský zástupce v Berlíně varoval Německo před tím, aby se postavilo na stranu USA ve věci společnosti Huawei. Prohlásil, že Čína podnikne protiopatření v případě, že Huawei bude vyloučen z německého trhu, informoval Bloomberg.

„Pokud by Německo učinilo rozhodnutí směřující k vyloučení společnosti Huawei z německého trhu, tak to bude mít důsledky,“ prohlásil ambasador Wu Ken v sobotu na akci německých novin Handelsblatt. „Čínská vláda na to nebude jen tak hledět,“ dodal.

Diplomat podle informací poukázal na skutečnost, že německý automobilový průmysl má na svědomí čtvrtinu z 28 milionů automobilů prodaných do Číny v roce 2018. Zdůraznil, že by se jednalo o „čistý protekcionismus“, pokud by Peking označil německá auta za nebezpečná jen proto, že může vyrábět vlastní.

V Německu probíhají debaty okolo možného zákazu společnosti Huawei ve věci 5G sítí kvůli údajnému bezpečnostnímu riziku. V listopadu německá ministryně obrany Annegret Kramp-Karrenbauerová prohlásila, že pokud to bude možné, „Huawei musí být odstraněn od procedury“ podobně, jako to již udělaly další země.

Huawei podle informací prohlásil, že nemá nic společného se špionáží. USA ale nadále společnost obviňují ze špionážních praktik. Washington tato obvinění používá, aby zabránil čínské společnosti účastnit se výstavby 5G sítí.

V rozhovoru pro německé noviny Handelsblatt čínský diplomat znovu odmítl obvinění. Zdůraznil přitom, že neexistuje žádný zákon, který by nutil společnost sdílet data s čínskou vládou. Prohlásil, že USA se pouze snaží zbavit silného konkurenta v technologické sféře a poukázal na skutečnost, že ve věci 3G a 4G sítí nikdo se Huaweiem problémy neměl.

„Existuje velmi hezké německé přísloví – presumpce neviny. Prosím, ukažte důkazy, že Huawei je bezpečnostní hrozbou. Nic takového neexistuje. Huawei musí i nadále fungovat na německém trhu,“ prohlásil Wu Ken a dodal, že Peking chce, aby se s čínskými společnostmi jednalo stejně jako s německými.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AG4d
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26688
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0940 sec,0.0359 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,233kB