Írán oznámil, že se Spojené státy pokusily přerušit společná cvičení s Ruskem   
Pridal tk Pátek 03 leden 2020 - 03:52:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Spojené státy a jejich spojenecké země se pokusily přerušit vojensko-námořní cvičení Íránu, Ruska a Číny v severní části Indického oceánu. Uvedla to agentura Tasnim s odkazem na íránského velitele námořnictva Hosseina Khanzadiho.

„Během společných vojensko-námořních cvičení Íránu, Ruska a Číny uspořádali Američané a jejich spojenci mimořádné zasedání, jehož cílem bylo přerušit proces společných námořních manévrů s našimi dvěma spojenci,“ řekl Khanzadi. Dodal však, že „rozptýlením“ se povedlo jejich plány zničit.

Společné manévry vojenských námořních sil daných tří zemí, tedy Íránu, Ruska a Číny, pod názvem Pásmo námořní bezpečnosti se konaly ve dnech 27. – 30. prosince v severní části Indického oceánu a v Ománském zálivu. Vysoce postavený člen íránské armády zdůraznil význam regionu, protože přes něj vedou trasy dodávek energie do jiných zemí.

Pokračování ve cvičeních

Na konci minulého roku se vyjádřily zmíněné státy, že mají v úmyslu pokračovat v provádění společných vojenských cvičení. Podle slov Habibullaha Sayariho, zástupce velitele a náčelníka štábu íránské armády, se v průběhu probíhajících cvičení vojenských námořních sil tří zemí vyvíjejí metody a přístupy, které umožní provádět cvičení v budoucnu.

Kromě toho dodal, že tato vojenská cvičení tří zemí neznamenají záměr států vytvořit jakousi koalici.

Sputniku sdělil íránský velvyslanec v Moskvě Kazem Džalali, že účelem manévrů je nácvik opatření pro boj proti terorismu a pirátství na moři a pro zajištění regionální bezpečnosti. Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf během své návštěvy v Moskvě zdůraznil, že cvičení nejsou namířena proti jiným zemím.

Manévry probíhají na pozadí amerických pokusů vytvořit koalici pro zajištění bezpečnosti námořních přepravních tras v Perském zálivu. Nutno podotknout, že v loňském roce došlo k několika vážným incidentům, které zahrnovaly sestřelení amerického dronu íránskými silami a bombové útoky proti tankerům, ze kterých Washington obvinil Teherán. V Pentagonu Sputniku uvedli, že Spojené státy budou pozorně sledovat manévry Ruska, Číny a Íránu.

Íránský prezident Hasan Rúhání v září během projevu na Generálním shromáždění OSN předložil vlastní projekt regionální bezpečnostní koalice s názvem Koalice naděje. Jedná se o alternativní projekt bezpečnostní architektury, na které pracují Spojené státy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AT6Q
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26861
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1401 sec,0.0643 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,415kB