Politické džíny D. Ratha   
Pridal tk Sobota 11 leden 2020 - 07:08:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Politikou hýbou džíny. A matrace. Oboje D. Ratha. Na zdravotní matraci, kvůli bolavým zádům, v base ležel, v džínách na výtvarný kroužek, aby nezasvinil vězeňský mundúr, v base chodil. Oboje prý protizákonně.

Lenka Bradáčová, pražská vrchní státní zástupkyně, do litoměřické věznice poslal kontrolu, a ta Rathovi zdravotní matraci (jeho vlastní), předepsanou lékařem kvůli bolavým zádům, odebrala, a zakázala mu, aby na volnočasové aktivity (zájmové kroužky atp.), místo ve vězeňském oblečení, chodil v džínsách. A kontroloři vězeňských extrabuřtů D. Ratha vyhodnotili jako závažné pochybení pracovníků vězeňské správy a dokonce prý jako možný trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.

Je nutné se ptát, proč takový kabaret? Vždyť v mnoha jiných případech odsouzený, popř. i vězněných státní zastupitelství takto nepostupuje – za příklady stačí M. Dalík, který měl skutečně tvrdý kriminál u své maminky v jejím penzionu, nebo takový Roman Janoušek, na smrt nemocný, který proto nemůže nastoupit výkon trestu, ovšem může kupř. sportovat, navštěvovat kulturní a společenské akce.

Co oba jmenované, tedy M. Dalíka a R. Janouška (miliardář mj. způsobil v r. 2012 autonehodu, kdy opilý srazil ženu a od nehody ujel), charakterizuje? Obrovský majetek a důvěrné kontakty do „nejvyšších pater politiky“.

Takže proč šantán kolem D. Ratha? Jednak není miliardář a důvěrné kontakty do nejvyšších pater politiky nemá. Tedy proč? Vím, že díla placená z veřejných rozpočtů jsou z větší části provázena korupcí. Nevím, jak na tom byl s korupcí D. Rath. Snad byl odsouzen po právu. Vím však, že vydatných abonentů na flastr za korupci jsou hejna. Zmíním jen ProMoPro, tunel Blanka… a další korupční kauzy si, prosím, doplňujte sami dle libosti; kauzy úrovně republikové, regionální…

Tedy proč D. Rath? Hlavně z politických důvodů. Protože neměl krytí, jako mají ti ostatní; krytí politické, třeba od politické strany, jež je u moci, nebo krytí policejní, či krytí sálající z pražské ulice Na Tržišti (zde sídlí ambasáda USA; jako v případě korupční kauzy ProMoPro). Rath však vadil všem: „vlastní“ straně ČSSD, přesněji jejímu tehdejšímu sobotkovskému vedení, chtěl totiž dosednout na nejvyšší křeslo, vadil i konkurenční ODS jako potencionálně silný a inteligentní protivník, a ještě navíc bylo potřeba nějakého korupčníka, domnělého nebo skutečného, najít a exemplárně ho potrestat, aby se příslušné orgány ukázaly bdělými, neboť taková byla (a je) společenská objednávka. Takže bez politického krytí – flastr.

A ten politický důvod pokračuje, překračuje jeho odsouzení, přelévá se do doby jeho výkonu trestu, a stává se šikanou. Politickou.

Vladimír Pelc

Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26967
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1563 sec,0.0841 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,042,344B