Pompeo: Washington se zaměřil na rozvoj ‚konstruktivních a produktivních‘ vazeb s Ruskem   
Pridal tk Neděle 12 leden 2020 - 07:38:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Mike Pompeo okomentoval nástup do funkce někdejšího náměstka amerického ministra zahraničí Johna J. Sullivana, který má převzít úřad americké diplomatické mise v Rusku, kterou předtím vedl Jon Huntsman Jr.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo na svém Twitteru pozitivně hodnotil nového velvyslance země v Rusku, který byl „nadšen možností složit přísahu“ v pátek poté, co byl diplomat v prosinci doporučován pro „kritickou práci“.

Pompeo dále vysvětlil politické pozadí jmenování do funkce a řekl: „Usilujeme o konstruktivní a produktivní vztahy s Ruskou federací.“

V listopadu Sullivan uvedl, že zlepšení vztahů mezi Washingtonem a Moskvou je možné, pokud Rusko dodrží Minské mírové dohody o urovnání konfliktu v Donbasu na východě Ukrajiny.

Senát schválil kandidaturu nového vyslance v prosinci.

John Joseph Sullivan je americký právník a státní úředník.

V Obamově administrativě byl Sullivan předsedou americko-iráckého obchodního dialogu, „poradního výboru pro hospodářské vztahy mezi oběma zeměmi“.

V únoru 2004 byl Sullivan jmenován náměstkem generálního poradce ministerstva obrany Spojených států. Sullivan se pak přestěhoval do amerického ministerstva obchodu, kde působil jako generální poradce.

Působil jako náměstek ministra zahraničí Spojených států v letech 2017 až 2019. Člen republikánské strany Sullivan působil jako náměstek ministra zahraničí Spojených států od 1. dubna 2018 do 26. dubna 2018, po propuštění ministra zahraničí Rexe Tillersona ze dne 13. března 2018 prezidentem Donaldem Trumpem.

11. října 2019 prezident Trump nominoval Sullivana, aby byl velvyslancem Spojených států v Rusku.

Na oficiální stránce americké ambasády v Ruské federaci se uvádí, že Sullivan plánuje přiletět do Moskvy 16. ledna a po příjezdu předat pověření ruské vládě.

„Velvyslanec Sullivan doufá ve zlepšení vzájemných vztahů a posílení spolupráce mezi USA a Ruskem v globálních a regionálních otázkách společného zájmu,“ stojí v tiskové zprávě.

Sullivan bude řídit nejen velvyslanectví v Moskvě, ale také konzuláty v Jekatěrinburgu a Vladivostoku. To podle americké diplomacie přispěje k dosažení cílů americké zahraniční politiky.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AYfK

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26971
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0719 sec,0.0282 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:984,104B