Blaha připomněl, jak v roce 1988 Američané sestřelili íránské letadlo, a vysvětlil, jaký je rozdíl mezi USA a Íránem   
Pridal tk Neděle 12 leden 2020 - 07:50:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Poslanec slovenské Národní rady za stranu Směr-SD Ľuboš Blaha na svém facebookovém účtu komentuje mezinárodní situaci v souvislosti s havárií ukrajinského letadla, které bylo omylem sestřeleno íránskými vojáky, a vzpomíná na havárii íránského letadla v roce 1988, za které by byli vinni Američané.

„Ano, v Íránu se stala strašná tragédie. Civilní letadlo omylem zasáhla íránská raketa, zemřeli nevinní lidé. Írán se omluvil, nebyl to záměr,“ píše politik.

Podle něj je tento čin samozřejmě nutné odsoudit a vyjádřit soustrast blízkým obětem. Ale Blaha připomíná, že když se něco takového stalo v roce 1988 a Američané sestřelili civilní letadlo se stovkami lidí, americký tisk to tehdy ututlával a vymlouval se.

„K íránskému náboženskému režimu mám nulové sympatie, ale respektuji Írán jako národ, který má právo na svou cestu. Tato tragédie však nemá nic společného s íránským režimem – nechtěli to udělat, byla to chyba jednotlivce, byl to strašný omyl,“ zdůrazňuje poslanec.

Blaha si ale myslí, že hlavním důvodem strašné havárie je vražda íránského generála. „Íránci byli přesvědčeni, že USA zaútočí i na cíle v Teheránu – proto zpanikařil ten, kdo pravděpodobně přepnul bezpečnostní systémy a ty jako cíl automaticky detekovaly civilní letadlo,“ pokračuje Blaha.

Podle politika je to příklad toho, jaké tragické důsledky může mít americká agrese.

A to není první tragický důsledek americké politiky. Írán podle něj čelí už let tolika přísným sankcím, že v zemi nedokázali renovovat letadla.

Blaha je přesvědčen, že k leteckému neštěstí došlo kvůli sankcím a kvůli americké ekonomické válce.

„Tragédie mají své příčiny. Někdy je to nenažranost kapitálu, jako v případě amerického Boeingu. Někdy je to nezodpovědnost amerických úřadů – opět případ Boeingu. Někdy jsou to americké sankce. Jindy americké vojenské útoky na představitele jiných států. Příčiny bývají různé. Ale bohužel až příliš často kolem smrdí Amerika,“ uzavírá politik.

Havárie Boeingu 737-800

Dne 8. ledna r. 2020 brzy po vzletu z Mezinárodního letiště Imáma Chomejního havarovalo letadlo společnosti Ukraine International Airlines.

V důsledku katastrofy Boeingu 737-800 zahynulo 176 lidí: 167 cestujících z Íránu, Ukrajiny, Kanady, Německa, Švédska a Afghánistánu a také devět členů posádky.

Dříve Írán uznal, že osobní letadlo bylo omylem sestřeleno v důsledku „lidské chyby“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AYbr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26974
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0557 sec,0.0240 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:985,616B