V novém roce bude tvář světa formovat čínsko-africká spolupráce   
Pridal tk Úterý 14 leden 2020 - 02:24:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Od 7. do 13. ledna navštívil člen čínské Státní rady, ministr zahraničních věcí Wang Yi (Wang I) pět afrických zemí, tedy Egypt, Džibutsko, Eritreu, Burundi a Zimbabwe.

Za posledních 30 let si čínský ministr zahraničí vybírá Afriku jako destinaci pro svou první zahraniční cestu v novém roce. Jak řekl Wang Yi, původní cíl čínské diplomacie s Afrikou zůstává nezměněn, je založen na zvláštním přátelství Číny a Afriky trvajícím po generace, na praktické potřebě prohlubovat spolupráci a společný rozvoj Číny a Afriky, a je to také důležitá mise na posílení mezinárodní spolupráce a ochrany společných zájmů.

Rok 2020 bude pro vztahy Číny a Afriky výjimečný. Na tento rok připadá 20. výročí založení Fóra čínsko-africké spolupráce a 60. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Ghanou, Mali a dalšími tradičními přátelskými zeměmi. Vnější svět zaznamenal, že cílem této návštěvy čínského ministra zahraničí je podporovat provádění důležitého konsenzu, kterého dosáhli čínští a afričtí vůdci, a plnit výsledky Pekingského summitu fóra čínsko-africké spolupráce.

Díky společnému úsilí obou stran uspořádala Čína úspěšně v loňském roce první Čínsko-africký ekonomický a obchodní veletrh. Čína a africké země se rozhodly realizovat v příštích třech letech více než 880 projektů spolupráce. Od Pekingského summitu čínští úředníci, včetně čínského ministra zahraničních věcí, mnohokrát navštívili Afriku. To plně ukazuje, že Čína je odhodlána prohlubovat spolupráci mezi Čínou a Afrikou.

V nové éře roste význam čínsko-africké spolupráce a iniciativy Pásmo a stezka. Do současnosti podepsalo s Čínou dokumenty týkající se spolupráce v rámci Pásma a stezky celkem 44 afrických zemí a Africká unie. V roce 2019 přesáhl objem čínsko-afrického obchodu 20 miliard amerických dolarů a Čína se už jedenáctý po sobě jdoucí rok stala největším obchodním partnerem Afriky. Ve všech oblastech Afriky investovalo více než 3.700 čínských podniků, což vneslo silný impulz do afrického hospodářského růstu.

Čína je největší rozvojová země světa a Afrika je kontinent s největší koncentrací rozvojových zemí. Posílení spolupráce mezi Čínou a Afrikou nepochybně pomůže udržet světový rozvoj a stabilitu. Je naléhavě nutné posílit komunikaci a koordinaci mezi Čínou a Afrikou, ukázat sílu jednoty a vytvořit společný hlas. Jak řekl generální tajemník OSN António Guterres, „úspěch Afriky je zásadní pro světový mír a rozvoj, a pro úspěch Afriky je zásadní spolupráce s Čínou".

Čínský ministr zahraničí Wang Yi během své návštěvy v Africe zdůraznil, že čínská spolupráce s Afrikou vždy dodržovala zásadu nezasahování do jejích vnitřních záležitostí a nebyla vázána na žádné politické podmínky. Čína vždy věnovala pozornost hlasu Afriky, respektovala africkou vůli a cíl uspokojit africké potřeby. Kromě hospodářské a obchodní spolupráce je čínská spolupráce s Afrikou i nadále přínosem pro obyvatele všech zemí.

Spolupráce mezi Čínou a Afrikou je v novém roce plná naděje a vztahy mezi Čínou a Afrikou přináší nové příležitosti pro rozvoj.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://ww.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26995
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0632 sec,0.0254 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:974,304B