Pirátské jamboree v Ostravě   
Pridal tk Úterý 14 leden 2020 - 02:34:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Na pirátském sjezdu v Ostravě, byl zvolen, celkem podle očekávání předsedou strany svého druhu, Pirátů, opět Ivan Bartoš. V internetovém hlasování členů získal 600 hlasů. Jeho dva soupeři, Pikal a Ferjenčík, sice v souhrnu získali v prvním kole předsednické volby více hlasů, ale protože se druhý kandidát v pořadí, nově zvolený místopředseda Pikal vzdal kandidatury pro druhé kolo, byl vítězem vyhlášen Bartoš. Následně Bartoš vyhlásil smělé cíle pro svou stranu.

Chce, aby po příštích volbách byla stranou vládní. Strana má údajně něco kolem tisíce členů. Má minimální intelektuální a tedy i programové zázemí a pro stanovení svých programových cílů ad hoc surfuje jen na vlně veřejného mínění. A sbírá nápady pro svůj marketink jako pěnu z vln. Ale je třeba říci, že surfuje vcelku obratně. Kdyby Piráti vstoupili po volbách před dvěma lety do koaliční vlády s hnutím ANO, zřejmě by již dávno nabrali stejný sebelikvidační kurz jako Věci veřejné po volbách v roce 2010, kdy se staly vládní stranou. Nyní pirátská strana vlastní třetí největší poslanecký klub a vlastně nejsilnější opoziční klub ve sněmovně. Její poslanci, vesměs mladí, vzdělaní lidé s dobrou výřečností, působí na veřejnost agilním a seriózním dojmem.

Jsou přitom stranou protestu, ale o společenských problémech se naučili hezky mluvit, což zakrývá naprostý nedostatek jejich základní vize i zkušeností. Všechno by dělali lépe, nežli současná vláda. Podle nich to chce daňovou reformu, reformu důchodů. Odstranit nedostatek lékařů je hračka. Chce to podle nich ještě více přidat na platech učitelům, protože jejich platy současná vláda prostě podceňuje. Zase na druhé straně ovšem vládu kritizují pro velkou rozpočtovou rozhazovačnost. Potřebujeme prý u nás mít jen firmy, které nebudou jen montovnami. Potřebujeme kvalitní silnice, což prý současná vláda neřeší a tak dále a tak podobně. Piráti jsou rozhodnými bojovníky proti Andreji Babišovi a jeho střetu zájmů a vůbec dalším lumpárnám i údajným lumpárnám.

Tam, kde mají prokázat ve výkonné funkci, že jsou schopnější než jiní, což je pozice pražského primátora, tak je to ovšem horší. Nedokážou pojmenovat ani investiční priority Prahy ani zdroje financování, kterými je hodlají zafinancovat. Zatím to vypadá tak, že za čtyři roky volebního období (zatím je za nimi zhruba třetina volebního období) nevyprodukují nic podstatného. Není zde ale žádná záruka, že budou schopni zahájit v nejbližších letech např. výstavbu trasy D metra anebo že budou schopni dokončit výstavbu vnitřního městského okruhu. V tomto případě pirátskému primátorovi premiér Babiš navrhnul způsob financování dostavby vnitřního městského okruhu metodou PPP, se zapojením této investiční akce do státního rozpočtu a to výměnou za pozemek na severu města, kde by byla vystavěna vládní čtvrť.

K tomu, aby se Piráti v Praze znemožnili je potřeba ještě tak rok, maximálně rok a půl. Nezbývá, než trpělivě čekat…

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26997
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0615 sec,0.0275 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,035,336B