„Pokud Tálibán letoun sestřelil, tak čím?“ Tereza Spencerová okomentovala pád amerického letadla v Afghánistánu   
Pridal tk Úterý 28 leden 2020 - 19:49:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 4   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Česká novinářka a analytička Tereza Spencerová, v rámci pravidelného shrnutí aktuálních událostí ve světe, reagovala na portálu Prima na zprávu, že se na území ovládaném Tálibánem, v provincii Ghazní, zřítilo americké letadlo E-11A Bombardier. K útoku se přihlásilo radikální hnutí Tálibán.

Média o havárii letadla na východě Afghánistánu informovala v pondělí 27. ledna. Později se ukázalo, že odpovědnost za pád letadla na sebe vzalo hnutí Tálibán. Militanti tak tvrdí, že sestřelili americké vojenské letadlo. Jen několik hodin po havárii velení amerických sil v Afghánistánu oznámilo, že dané letadlo patřilo Američanům.

„Americký Bombardér E-11A dnes havaroval v afghánské provincii Ghazní,“ napsal na Twitteru plukovník Sonny Leggett.

Ten rovněž vyjádřil jisté pochybnosti, že by letadlo sestřelil Tálibán.

„Zatímco se příčina havárie vyšetřuje, neexistuje žádný náznak, že byla příčinou nehody nepřátelská palba. Další informace poskytneme, jakmile je získáme. Tvrzení Tálibánu, že havarovalo ještě další letadlo, nejsou pravdivá,“ zdůraznil.

Tereza Spencerová ve svém komentáři uvedla, že Spojené státy používají Bombardier E-11A k posilování radiových signálů a komunikace mezi jednotkami v terénu.

„Čili, stroje nad oblastmi bojů létaly takřka nonstop a stávaly se dokonalým terčem. Pokud jej opravdu Tálibán sestřelil, nyní v době, kdy ne a ne dotlačit USA k mírové dohodě a odchodu, znamená to, že mezitím získal rakety s větším doletem… Odkud asi tak?“ ptá se Spencerová

Na závěr komentáře ještě dodala, že USA loni na Afghánistán shodily nejvíce bomb v dějinách. V průměru vyšlo najevo, že zemi bombardovali dvacetkrát denně.

Mírová dohoda s USA

Dříve, s odkazem na agenturu Associated Press, bylo oznámeno, že členové radikálního hnutí Tálibán předali zvláštnímu zástupci USA pro Afghánistáu, Zalmaji Chalilzadovi, dokument, který navrhuje dočasné příměří v Afghánistánu po dobu sedmi až deseti dnů. Dne 17. ledna mluvčí hnutí Suhajl Šahín v Kataru potvrdil obnovení jednání mezi afghánským hnutím a americkou delegací vedenou Chalilzadem, aby podepsal příměří.

„Jednání pokračují... Pokud jde o podmínky dohod, není o čem diskutovat. Návrh dohody je připraven. Datum podpisu mírové dohody je jediný problém, který je třeba vyřešit. Nyní je to otázka několika dní. Doufáme, že dohodu můžeme podepsat nejpozději do konce tohoto měsíce,“ řekl Šahín.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bkfw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27168
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Zpětné odkazy
web hosting service
Novinky / Komentáře / „Pokud Tálibán letoun sestřelil, tak čím?“ Tereza Spencerová okomentovala pád amerického letadla v Afghánistánu - Info kuryr
From: web hosting service

cheap flights
Komentáře - Info kuryr
From: cheap flights

cheap flights
Novinky / Komentáře / „Pokud Tálibán letoun sestřelil, tak čím?“ Tereza Spencerová okomentovala pád amerického letadla v Afghánistánu - Info kuryr
From: cheap flights

web hosting service
Komentáře - Info kuryr
From: web hosting service

Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1112 sec,0.0424 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,358kB