Turecko přesouvá tanky do syrského Idlibu   
Pridal tk Pondělí 03 únor 2020 - 03:59:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Turecko pokračuje v přesouvání vojenského vybavení na hranici se Sýrií. Další konvoj obrněných transportérů a tanků dorazil do oblasti Reyhanli v provincii Hatay na hranici se syrským Idlibem, informovala v neděli tisková agentura Anadolu.

Podle nejnovějších údajů překročilo v neděli hranici se Sýrií nejméně 200 kusů vojenského vybavení turecké armády, včetně obrněných vozidel a tanků. Informoval o tom televizní kanál Al-Arabiya.

Podle zpráv, takové množství vojenských prostředků vstoupilo na území arabské republiky od dnešního rána.

​Je třeba poznamenat, že konvoje vybavení míří do provincií Idlib a Aleppo. Uvádí se také, že velení tureckých sil vyhlásilo za vojenskou zónu dálnici spojující syrská města Aleppo a Latákii.

Před několika hodinami panarabské noviny Al-Sharq al-Awsat ve svých webových stránkách uvedly, že nejméně 40 obrněných vozidel a tanků turecké armády překročilo hranici přes kontrolní stanoviště Kafr Lusain v severní provincii Idlib.

28. ledna vstoupil na území arabské republiky konvoj 30 vojenských vozidel, včetně 12 obrněných vozidel s logistickým vybavením, přes stejný kontrolní bod. Podle Al-Arabiyi zamířila kolona na jih do Idlibu.

Také bylo na syrské hranice nasazeno 15 nákladních vozidel s betonovými barikádami a zátarasy.

Podle agentury Anadolu bylo na hranici se Sýrií nasazeno vojenské vybavení s cílem posílit vojenské jednotky rozmístěné v pohraničních oblastech.

Dříve turecký prezident Recep Erdogan řekl, že pokud se situace v Idlibu nenormalizuje, Turecko nezůstane lhostejné a je připraveno k tomu učinit veškerá nezbytná opatření až do použití vojenské síly.

V souladu s dohodou dosaženou v květnu roku 2017 na jednáních v Astaně (nyní Nur-Sultan) zástupci Ruska, Íránu a Turecka, byly v Sýrii zřízeny čtyři deeskalační zóny. Území tří z nich se dostalo pod kontrolu Damašku v roce 2018. Čtvrtá zóna, která se nachází v provincii Idlib a v některých částech sousedních provincií Latákia, Hamá a Aleppo, zůstává mimo kontrolu vlády republiky. Ve stejné době, většina těchto území byla zajata teroristy ze zakázané v Rusku organizace Fronta al-Nusra. V září roku 2018 se Rusko a Turecko dohodly na vytvoření demilitarizované zóny v Idlibu, kde se nachází více než tucet různých teroristických organizací.

Syrská armáda 26. ledna zahájila ofenzivu na západě Aleppa kvůli každodennímu ostřelování obytných čtvrtí města teroristy, kdy zahynuly desítky civilistů. Generální štáb syrské armády oznámil 29. ledna osvobození celého města Maaret Nuuman, které od roku 2012 drží ozbrojenci. Město má strategický význam, protože se nachází na dopravní křižovatce silnice Hamá-Aleppo. Byl jednou z největších bašt teroristů a průsmykem zásobovacích cest na jihu provincie Idlib.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BnQf

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27227
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0720 sec,0.0319 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,044kB