Italští vědci postupují kupředu v boji s čínským koronavirem. Podařilo se ho izolovat   
Pridal tk Pondělí 03 únor 2020 - 04:13:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ministr zdravotnictví Italie Roberto Speranza v neděli uvedl, že vědcům země se podařilo dosáhnout fundamentálního pokroku ve studii koronaviru 2019-nCoV. O tom informoval na sociálních sítích.

Podle Speranzi vědci z italského národního institutu infekčních chorob Spallanzani izolovali koronavir. Během tiskové konference ministr sdělil, že výsledky práce italských vědců budou přístupné pro odborníky po celém světě.

„Zásadní krok pro celou vědeckou komunitu, to umožní zrychlit výzkum v boji proti této nemoci,“ sdělil Speranza na Facebook.

Líst Il Messaggero uvádí, že izolovat koronavir se podařilo dvěma odborníkům institutu Spallanzani v pátek večer.

Šéf institutu Spallanzani Giuseppe Ippolito k věci uvedl, že po izolaci koronaviru vznikají nové možnosti k dalším zkouškám diagnóz a vakcín. Italští odborníci dodávají, že disponování identifikovaným patogenem umožňuje zkoumat mechanismus nemocí pro vývoj léčby a dokončení vývoje vakcíny.

Nakažení v Italii

23. ledna se do Itálie dostal starší pár čínských turistů z provincie Chu-pej. Turisté byli hospitalizováni v institutu Spallanzani, kde se zjistilo, že jsou nakaženi novým koronavirem. V tomto ohledu podepsal šéf italského ministerstva zdravotnictví Roberto Speranza rozkaz ukončit leteckou komunikaci s Čínou (v sobotu byl zákaz zrušen pro nákladní lety).

Současně italští lékaři hodnotí stav nakažených jako uspokojující. Mimo ně je ve zdravotnickém zařízení monitorováno 23 pacientů z „jiných čínských oblastí postižených epidemií“. Dalších 13 lidí bylo propuštěno po negativních výsledcích testu.

Kvůli šíření koronaviru italská vláda rozhodla uplatnit šestiměsíční pohotovostní stav. Toto rozhodnutí, na jehož provedení bylo přiděleno 5 milionů euro, se italské úřady spojily s tím, že Světová zdravotnická organizace uznala vypuknutí pneumonií, kterou způsobuje nový koronavir, za mimořádnou událost mezinárodního významu. Kromě toho se očekává, že v pondělí přicestuje do Itálie 67 občanů země, kteří se chtějí vrátit z oblasti Wu-chanu.

Příchod nového koronaviru

Čínská vláda informovala 31. prosince 2019 Světovou zdravotnickou organizaci o epidemii neznámého druhu zápalu plic v městě Wu-chan v centrální části země. Odborníci odhalili původce nemoci, jedná se o koronavirus 2019-nCoV. Počet nakažených tímto virem dosáhl v Číně 14 380 lidí, zemřelo 304. Dalších 100 lidí onemocnělo mimo Čínu.

Světová zdravotnická organizace (WHO) ve čtvrtek večer vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Počet nakažených již totiž přesáhl úroveň onemocnění při epidemii SARS, která vypukla v roce 2003. WHO globální stav zdravotní nouze vyhlásila teprve pošesté v historii, zatím však není navrženo ani omezení cestování a obchodu. Některé země již přijímají různá opatření – vyhlašují zvláštní stav, uzavírají hranice, ruší lety a nevydávají víza.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BnZ8
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27229
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2383 sec,0.1647 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,356kB