Bílé přilby natočily v Idlibu inscenační video o použití chemických zbraní   
Pridal tk Středa 05 únor 2020 - 03:47:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Bílé přilby spolu s teroristy dokončily v Idlibu natáčení zinscenovaného videa o použití jedovatých látek syrskými jednotkami. Uvedlo to ruské Centrum pro usmíření znepřátelených stran.

Centrum uvedlo, že kolem 14:00 SEČ obdrželo z nezávislých zdrojů několik zpráv o střelbě ve městě Zerba. Video zachycuje „následky“ bombového útoku neznámou „chemickou municí“. Útok údajně způsobilo syrské letectvo, uvedla armáda.

„Na záběrech zachycených v hustém žlutém kouři jsou zaznamenány údajné ‚lidské oběti‘ se známkami ‚otravy‘. V současné době je video připravováno k šíření přes sociální sítě, aby se dále šířilo v západních a arabských médiích,“ píše se ve zprávě.

Organizace Bílé přilby prohlašuje za svůj cíl chránit civilisty v Sýrii politickou neutralitou a nezúčastněním se ozbrojených operací. Na internetu lze najít mnoho videí, na kterých lidé v bílých přilbách zachraňují zraněné z trosek.

Nicméně se objevily paralelně i taková videa, kde můžete vidět, jak stejné Bílé přilby vytvářejí zinscenované příběhy, kdy „obětem“ nanáší make-up a diktují, co mají říkat. Syrští novináři navíc ukázali několik materiálů, na kterých byli „záchranáři“ zachyceni se zbraněmi a ve vojenských uniformách.

Ruské ministerstvo zahraničí aktivity Bílých přileb považuje za součást velké informační kampaně, která očerňuje syrské orgány. Bašár Asad prohlásil, že členové organizace jsou vlastně příznivci Al-Káidy.

Obvinění Damašku ze strany koalice

Západ obvinil Damašek z chemického útoku na město Dúma ve Východní Ghútě, ke kterému údajně došlo 7. dubna 2018, a pohrozil vojenskou odvetou. Jako „důkaz“ chemického útoku použila organizace Bílé přilby záběry, na kterých jsou zachyceni „zasažení“ obyvatelé Dúmy včetně dětí.

Později sdělili lidé z tohoto videa, že nebyli svědky žádného útoku. Jeden z nich řekl, že neznámí lidé vyprovokovali ve městě paniku a pak se pokusili shromáždit obyvatele v nemocnici. Tam je polili vodou, aniž by něco vysvětlili, a pak je propustili. Lékaři, kteří tenkrát měli službu, potvrdili, že pacienti neměli žádné příznaky chemické otravy.

Ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že cílem provokativních zpráv o použití otravných látek syrskou armádou byl záměr obhájit teroristy a ospravedlnit eventuální útoky zvenčí. Generální štáb Ruska přitom předem informoval o chystané provokaci ve Východní Ghútě s inscenací použití chemických zbraní.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bqq2
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Zpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27251
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.org



www.slevyusteckykraj.cz



TOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1456 sec,0.0711 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,354kB