Kamerový štáb syrské státní televize byl napaden militanty v Aleppu   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 04:08:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Tým syrského státního kanálu, který ukazoval posun syrské armády, byl napaden militanty ve středu v západní provincii Aleppo.

„Štáb státního televizního kanálu Akhbar (nazýván také Sýrie TV, pozn. red.), který ukazoval posun syrské armády, byl zasažen útokem teroristických skupin v západní provincii Aleppo,“ uvedla televize.

Státní agentura SANA informovala, že během útoku byli zraněni i její zaměstnanci.

Syrská armáda momentálně provádí vojenskou operaci na západ od Aleppa. Dříve byla osvobozena osada Rashidin-4 a Khan al-Asal.

Incident se odehrál na pozadí stupňujícího se napětí v sousední provincii Idlib, kde turecké ministerstvo obrany provedlo útoky na jednotky syrské armády v pondělí a úterý.

V úterý 11. ledna turecké ministerstvo prohlásilo, že bylo zničeno dalších 51 jednotek, které náleží syrské armádě, včetně dvou tanků, zařízení pro instalaci protiletadlových lodí a skladu munice.

V pondělí Ankara prohlásila, že pět tureckých vojáků bylo zabito a pět dalších bylo zraněno v důsledku ostřelování pozorovacího stanoviště v Idlibu syrskou armádou.

V reakci na to turecké ozbrojené síly vypálily na 115 cílů syrské armády a podle turecké služby neutralizovaly 101 vojáků.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová dnes uvedla, že důvodem pro zhoršení situace v syrské provincii Idlib je nesplnění povinností Turecka, které byly slíbeny v Soči v září 2018.

„Situace v Idlibu eskalovala do extrému. Vidíme důvod současné degradace v chronickém neplnění povinností ze strany Turecka podle memoranda v Soči ze dne 17. září 2018 a v přesunu kontrolovaných jednotek Ankary z tzv. mírné ozbrojené opozice na severovýchod Sýrii do zóny operace Pramen míru a do Libye,“ řekla.

Dříve turecký prezident Tayyip Erdogan obvinil Moskvu a Damašek ze zasažení civilistů v syrském Idlibu a prohlásil, že Turecko zaútočí na syrská vládní vojska mimo zónu eskalace Idlibu, pokud provedou útočné akce.

Kreml k tomu uvedl, že Rusko zůstává věrné rusko-turecké dohodě o Sýrii a že syrská armáda v Idlibu útočí na teroristy, nikoliv na civilisty, a že jejich cílem je neutralizovat agresivní aktivity teroristických skupin.

Zdroj: TV Akhbar, Sputnik, SANA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27326
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0702 sec,0.0314 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,060kB