Riziko šíření epidemie koronaviru ve světě vzrostlo, Čína bude aktivně provádět mezinárodní spolupráci v boji proti epidemii   
Pridal tk Úterý 03 březen 2020 - 03:20:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian (Čao Li-ťien) vzhledem k šíření epidemie koronaviru Covid-19 v zahraničí 2. března na tiskové konferenci v Pekingu řekl, že epidemie koronaviru Covid-19 je běžná výzva pro celé lidstvo. Čína bude nadále dodržovat koncept společenství lidského osudu, bude aktivně provádět mezinárodní a regionální spolupráci, bude udržovat úzkou komunikaci s příslušnými zeměmi, bude sdílet zkušenosti z prevence epidemie, bude koordinovat opatření na prevenci a kontrolu epidemie a bude společně udržovat regionální a světovou bezpečnost veřejného zdraví.

Podle zprávy zvýšila Světová zdravotnická organizace hodnocení globálního rizika epidemie koronaviru Covid-19 na „velmi vysokou". V poslední době byla posílena preventivní a kontrolní opatření proti cizincům, kteří vstupují do Číny. Zhao Lijian řekl, že „Čínská opatření v boji proti epidemii koronaviru účinně zpomalila šíření epidemie a zabránila přenosu viru z člověka na člověka, což Světová zdravotnická organizace velmi uznala. Doufáme, že osoby ze zemí se závažnou epidemickou situací plně pochopí a budou aktivně spolupracovat s příslušnými preventivními a kontrolními opatřeními při vstupu do Číny, abychom společně zabránili rizikům epidemie a chránili zdraví a bezpečnost sebe i ostatních."

V poslední době výrazně vzrostl počet nových potvrzených případů i počet obětí nemoci v Íránu a v Itálii. Zhao Lijian řekl, že Čína je ochotna v rámci svých schopností poskytnout pomoc při prevenci a kontrole epidemie podle potřeb Íránu a Itálie.

53. zasedání Arabské rady ministrů zdraví nedávno vydalo prohlášení, v němž ocenilo a podpořilo úsilí Číny v boji proti epidemii, a Zhao Lijian za to vyjádřil uznání. Řekl, že od vypuknutí epidemie arabské země stojí pevně s Čínou, což plně odráží vysokou úroveň tradičního přátelství mezi Čínou a arabskými zeměmi. Čína bude i nadále spolupracovat s arabskými zeměmi a mezinárodním společenstvím s cílem posilovat spolupráci, sdílet zkušenosti a řádně přispět k celosvětovému veřejnému zdraví.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27545
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1570 sec,0.1032 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,110kB