Německá odbornice vysvětlila, jak zabít koronavirus. Roušky nepotřebujete, stačí jen…   
Pridal tk Úterý 03 březen 2020 - 03:31:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Aby se zničil koronavirus, stačí si umýt ruce mýdlem a vodou, masky zakrývající obličej nejsou dostatečnou ochranou proti viru, prohlásila na briefingu v Berlíně Petra Gastmeierová, ředitelka ústavu hygieny a medicíny životního prostředí při klinice Charité Berlin.

„Důkladné mytí rukou mýdlem a vodou stačí k tomu, abychom virus zabili a vyplavili. Samozřejmě na cestě, kde není vždy přístup k vodě, je přijatelné vzít si malou lahvičku s dezinfekčním prostředkem. Je důležité, aby antiseptikum... bylo v každé čekárně, protože tam je důležitá rychlost, a ne vždy jsou volná umyvadla.“

Podle slov odbornice, pokud jde o masky, „zdravotnický personál potřebuje roušky, protože se musí chránit během kontaktu s pacienty, ale nemá smysl, abychom všichni běhali v maskách“.

„To nepomáhá, potvrdilo se to v Číně i v Japonsku, kde je nyní nemoc značně rozšířená. Dokazuje to, že to není správná cesta,“ uvedla odbornice.

V Německu bylo laboratorně potvrzeno 150 případů onemocnění způsobených koronavirem. Infekce byla zaznamenána v deseti spolkových zemích ze 16. Největší počet je v největší zemi Severní Porýní-Vestfálsko (86), pak následuje Bavorsko (25), odkud se nemoc začala šířit po Německu, poté Bádensko-Württembersko (19) a Hesensko (10). Jednotlivé případy byly zaznamenány v Berlíně, Brémách, Hamburku, Dolním Sasku, Porýní-Falcku a Šlesvicku-Holštýnsku.

Koronavirus v Česku

Novým typem koronaviru COVID-19 se ve světě nakazilo přes 89 tisíc osob. Tři tisíce nakažených zemřely, ale uzdravit se podařilo více než 45 tisícům lidí. Většina nemocných pochází z Číny, kde onemocnělo přes 80 tisíc osob. Koronavirus se ale začal rychle šířit v Jižní Koreji, která hlásí přes 4 tisíce nakažených, a Itálií, kde onemocnělo téměř 1 700 osob.

V neděli byly potvrzeny tři případy i v Česku. Jedná se o dva Čechy a jednu Američanku. Všichni tři dříve pobývali na severu Itálie. O víkendu bylo v zemích s vyšším rizikem koronaviru 25 400 českých občanů. Na výsledky vyšetření čeká ještě 20 osob.

Kvůli hrozbě šíření nákazy Bezpečnostní rada státu rozhodla v pondělí o zastavení letů z Milána, Benátek, Bologně a Jižní Koreje. O přerušení letů ze severu Itálie musí vláda jednat nejprve s Evropskou komisí. V případě Jižní Koreje může Česko učinit rozhodnutí samostatně. Letecké spojení s touto asijskou zemí bude přerušeno již v úterý.

Spolu s tím Babiš vyzval občany, aby nepanikařili a ujistil, že v Česku potraviny nedojdou.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B8jN
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27547
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2380 sec,0.1884 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,110kB