100 000 řeckých farmářů vyrazilo s traktory blokovat hranici proti migrantům   
Pridal tk Čtvrtek 05 březen 2020 - 03:36:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Turecký ministr vnitra Süleyman Soylu z islamistické strany AKP si včera na svém Twiteru pochválil, že se tureckým úřadům podařilo přimět k cestě do EU více než 100 tisíc migrantů. „ „Jsem potěšen, že 100.577 uprchlíků opustilo Turecko přes hraniční provincii Edirne.“, napsal Soylu.

K řecko-tureckým hranicím však z opačné strany míří 100 tisíc řeckých farmářů. Z celé řecké pevniny se sjíždějí traktory s cílem blokovat hranici, aby migranti vyslaní z Turecka prezidentem Erdoganem nemohli postoupit do vnitrozemí.

Včera večer zemědělci se svými stroji vytvořili za policejním pásmem a územím pod kontrolou armády, kam je zakázán vstup civilistům, trojřadý kordon označený jako Hrdinská zeď. Traktory byly ověšeny transparenty s nápisy „Držíme pohromadě“, „Pro naši komunitu, pro naši vlast“ a „Zemědělci bojují“.

Část farmářů s traktory se pod vedením důstojníků 4. armádního sboru zapojilo i do ženijních prací při výstavbě důkladnějšího opevnění hranic proti migrantům. Vzdávám hold těmto řeckým vlastencům, které německý tisk všechny šmahem označil termínem "pravicoví extremisté". Blokádu provádí na vlastní náklady a vlastními stroji jako vlastenecký čin. Zaplacené dostanou od vlády pouze ženijní práce prováděné pro armádu, při nichž se střídají.

Řecká vláda v neděli požádala o svolání mimořádného zasedání Rady ministrů zahraničí EU, která by se zabývala situaci na řecko - turecké hranici. Rada by se měla sejít dnes v Bruselu.

Včera odpoledne přiletěla do Athén předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Komise nabídla Řecku pomoc ve výši 700 milionů eur na zvýšené výdaje se střežením vnější hranice EU. Jde o pouhou 1/12 částky, kterou EU ročně platila Turecku jako migrační výpalné.

Řecko i přesto podle premiéra Kyriakose Mitsotakise hodlá všemi prostředky hájit svoji hranici, která je vnější Schengenskou hranici EU. „Řecko do odvolání nadále nebude přijímat žádné žádosti o azyl. Všechny osoby, které nezákonně překročí řecké hranice budou okamžitě deportovány.“, prohlásil řecký premiér na tiskové konferenci po jednání s von der Leyenovou.

Zdroj: FB Ivana Davida
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27578
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0944 sec,0.0518 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,050kB