V tureckém parlamentu vypukla rvačka kvůli obviněním proti Erdoganovi   
Pridal tk Čtvrtek 05 březen 2020 - 10:41:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
V tureckém parlamentu vypukla rvačka po obvinění vysloveném náměstkem předsedy frakce hlavní opoziční Lidové republikánské strany Turecka (CHP) Engina Özkoçe na adresu prezidenta Tayyipa Erdogana.

Özkoç čelil obviněním Erdogana na adresu hlavy této strany Kemala Kylycdaroglua, kterého turecký prezident nazval zrádcem v reakci na návrh ohledně zahájení jednání se syrským prezidentem Bašárem Asadem kvůli situaci v syrském Idlibu. Poslanec za opoziční stranu zase obvinil Erdogana z použití slova kelle (hrubý název mrtvého těla), když mluvil o zabitých tureckých vojácích, také obvinil prezidenta ze zrady.

Toto prohlášení vyvolalo prudkou reakci poslanců za vládnoucí Stranu spravedlnosti a rozvoje, kteří se nejdřív začali přít a pak se poprali s členy CHP. Rvačky se zúčastnilo několik desítek poslanců z obou stran. Parlamentní zasedání bylo přerušeno.

Turecký prezident už podal žalobu na Engina Özkoçe, žádá kompenzaci 1 milion tureckých lir (což je asi 3 740 000 Kč) kvůli urážce, prohlásil obhájce prezidenta Hüseyin Aydın.
Jednání Putina s Erdoganem

Ve čtvrtek se mají v Moskvě konat jednání prezidentů Ruska a Turecka Vladimira Putina a Tayyipa Erdogana věnovaná vyhrocení napětí v syrské provincii Idlib. Mohou stanovit status quo v Idlibské deeskalační zóně.

Idlibská deeskalační zóna je jediná ze čtyř zón vytvořených v Sýrii v roce 2017, kterou nekontroluje Damašek. Řádí tam teroristé a opozice, především opozice světská zastoupená Syrskou národní armádou (nehledě na název to není státní syrská armáda pod kontrolou prezidenta Bašára Asada).

Důležitou úlohu také v Idlibu hraje sdružení radikálních extremistů fronty Hajat Tahrír aš-Šám (zakázaná v RF), jejíž základ tvoří Džabhát an-Nusrá (zakázaná v RF).

Mezi světskou opozicí a islamisty docházelo dříve k ozbrojeným srážkám, ty ale nyní přestaly, protože obě fronty bojují proti syrské armádě. Velký vliv na obě fronty má Turecko, které dělá vše pro to, aby mezi sebou neměly konflikty.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B99d
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27582
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0917 sec,0.0339 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,245kB