Putin a Erdogan se dohodli na zastavení palby v Idlibu   
Pridal tk Pátek 06 březen 2020 - 03:32:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Rusko a Turecko odsouhlasily společný dokument směřující k řešení situace v Sýrii na základě výsledků vyjednávání v Kremlu, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin

„Podle výsledků našich jednání jsme odsouhlasili společný dokument, jehož části zveřejní ministři zahraničních věcí. V něm se nacházejí ta řešení, které jsme společně s prezidentem Turecké republiky (Recepem) Erdoganem vypracovali během dnešních více než šestihodinových jednání,“ prohlásil ruský prezident.

Recept Erdogan uvedl, že od 00:01 šestého března začne běžet režim zastavení palby na území Idlibu.

Rusko a Turecko se dohodly na zastavení všech bojových činností podle existující linie fronty v Idlibu, prohlásili prezidenti.

Státy vytvoří bezpečnostní koridor v syrské provincii Idlib v oblasti dálnice M4, která spojuje mezi sebou Latákii a Aleppo. Rusko a Turecko od 15. března zahájí společné hlídkování na dálnici M4 v Sýrii.

„Dohodli jsme se na následujícím: Zaprvé, zastavit všechny bojové činnosti podle existující hranice fronty v idlibské zóně deeskalace od 00:01 šestého března 2020. Zadruhé, vytvořit bezpečnostní koridor široký šest kilometrů na sever a šest kilometrů na jih od dálnice M4. Konkrétní parametry fungování bezpečnostního koridoru se budou dopracovávat po linii ministerstev obrany Ruska a Turecka v průběhu 7 dní,“ řekl ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov žurnalistům podle výsledků vyjednávání prezidentů obou zemí v Kremlu, když četl společný dokument.

V otázkách hodnocení probíhajících událostí v Sýrii Rusko ne vždy souhlasí s Tureckem, ale v kritických momentech se stranám daří nacházet společné body, řekl prezident Vladimir Putin o výsledcích jednání se svým tureckým protějškem Recepem Erdoganem, která trvala více než 6 hodin.

„My ne vždy souhlasíme s našimi tureckými partnery ve svých hodnoceních toho, co se děje v Sýrii. Pokaždé ale v kritických momentech, když se opíráme na dosaženou vysokou úroveň vzájemných vztahů, se nám daří nacházet společné body ve vznikajících sporných momentech a dosahovat tak přijatelných řešení,“ řekl Putin.

„Turecko si ponechává právo odpovědět na všemožné útoky ze strany syrského režimu svými silami,“ řekl Erdogan na základě výsledků jednání z ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Oba lídři souhlasili s tím, že nelze připustit oslabení boje s terorismem a dohodli se na pokračování spolupráce v rámci formátu Astany ohledně Sýrie.

Zrdoj: https://sptnkne.ws/B9XQ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27587
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0828 sec,0.0305 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,110kB