Teď není vhodná chvíle k vyřizování účtů. Rusko se obrací na USA.   
Pridal tk Středa 18 březen 2020 - 08:57:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
USA záměrně brání Íránu v boji proti koronaviru. Moskva vyzývá Washington, aby neprodleně zrušil sankce uvalené na Írán, prohlásili na ruském ministerstvu zahraničí. „V souvislosti s přicházejícími informacemi o narůstání rozsahu pandemie vyvolané virem COVID-19 si nemůžeme nevšimnout nespravedlivého a nerovného postavení, ve kterém se ocitla Islámská republika Írán – náš dobrý soused a partner", praví se ve výzvě ministerstva zahraničí.

Nedávno íránský prezident Hasan Ruhání prohlásil, že nezákonné jednostranné sankce uvalené Američany od května 2018 v rámci kampaně „maximálního tlaku“ se staly mohutnou bariérou na cestě efektivního boje proti šíření infekce. Na ruském ministerstvu zahraničí si myslí, že příčina vysokého počtu obětí koronaviru v Íránu nespočívá pouze v samotném onemocnění, ale i v tom, že USA záměrně Íránu brání v boji proti němu.

V oznámení se zdůrazňuje, že „antihumánní politika USA vyvolává hlubokou lítost, obavy a vážné znepokojení Moskvy“. Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo Washington, aby se „podíval pravdě do očí a schválil potřebné rozhodnutí o neprodleném zrušení sankčních omezení, která porušují základní lidská práva v Íránu“.

„Světová pandemie není vhodné prostředí pro vyřizování jakýchkoli geopolitických účtů, tím méně bezdůvodných, které si ve Washingtonu vymysleli kvůli splnění svých vlastních ambicí“, prohlásili na ministerstvu zahraničí.

V Íránu dosáhl počet infikovaných osob novým typem koronaviru 14,9 tisíce lidí. Nejméně 129 nemocných zemřelo za jediný den. Celkový počet obětí vzrostl na 853.

Minulý týden WHO prohlásila šíření koronaviru z čínského Wu-chanu za pandemii.

Onemocnění dostalo název COVID-19. K dnešnímu dni bylo ve světě zaregistrováno téměř 170 tisíc případů nákazy. Z nich 75 tisíc se uzdravilo. Přes 6,5 tisíce zemřelo. Případy nákazy byly zaregistrovány ve více než 140 zemích. Centrum epidemie se přesunulo z Číny do Evropy.

Aktuální informace o reální situaci s koronavirem v Rusku i ve světě lze najít na internetovém portálu ruské vlády „stopkoronavirus.rf“.

Autor: Božen W. /NWOO
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27763
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1566 sec,0.0726 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,106kB