Další případ manipulací a lží webu Manipulatoři.cz Tady již konči sranda. Manipulatoři.cz ohrozili životy mnoha lidí   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 03:57:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Uživatel Facebooku Anastacio Marquez provedl menší anlýzu toho, jak web Manipulatoři.cz sám manipuluje v případu ibuprofenu a koronaviru a je to děsivé, přečtěte si závěr:

Manipulátoři.cz: "Zhoršuje Brufen a Ibuprofen následky nákazy koronavirem?" 14. 3: "Ne, je to hoax.", 18. 3: "Vlastně ano, není to hoax." Ukázka práce s informacemi na webu, který se prezentuje jako fact-checkingový portál. Autor článku J. Cemper nejprve ujišťuje nemocné, že zpráva o komplikacích způsobených jednou skupinou léků je jen hoax, aby čtyři dny nato, přiznal, že prosakující zprávy byly nejspíš pravdivé.

Přestože se změnil nadpis článku a jeho obsah byl doplněn, ve výpisu článků je stále vidět, že byl pravděpodobně původně zařazen v rubrice "Hoaxy". Nynější štítek však už zní jen: "Monitoring". Odborná studie, na níž se doplněný článek odvolává, je z 11. 3., tj. v době, kdy byl poznatek prezentován jako nepravda/"hoax", už byla publikována. Autor článku tedy prezentoval jako nepravdu/"hoax" informaci, k níž jen nedohledal příslušný zdroj.

Edit 19. 3: Poté, co česká média informovala o další změně postoje WHO https://www.novinky.cz/…/who-otocila-ibuprofenu-se-nevyhybe… se vyvíjí i pojetí "hoaxu" na stránce Manipulátoři.cz: Nyní z nadpisu zmizel dovětek "Pravděpodobně ano."

Ve stále fungující adrese článku "manipulatori.cz/hoax-brufen-zhorsuje-nasledky-koronaviru" je stále pozůstatek důkazu, že informace byla původně označena jako "hoax".


Zdroj: euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27787
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0883 sec,0.0382 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,107kB