„Kdo nešije, není Čech či Češka“ - krize obnovuje české vlastenectví!   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 05:34:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Šijeme roušky. Celý národ jako jeden muž, vlastně ne, jako jedna žena, ve stylu „kdo nešije, není Češka“. Nebo Vietnamka, protože naši vietnamští spoluobčané se v mnoha ohledech projevují občansky daleko vyzráleji, než mnozí Češi. Tohle vzepětí národní solidarity, kdy se každý, kdo umí a může, snaží pomoci zvládnout složitou situaci, v níž jsme se díky amatérské politice bez výjimky všech předcházejících českých vlád ocitli, je až neuvěřitelné. Všem, kteří se na něm podílejí, patří neskonalý dík nás ostatních, kteří to buď neumíme, nemáme doma šicí stroj, případně na to prostě nemáme oči, materiál, nebo trpělivost.

Snad ani nemá smysl v této souvislosti zmiňovat hlupáky, kteří jako posedlí bez ohledu na realitu pokračují ve vysekávání děr do boků společné lodi a umanutě sabotují snahu vlády vyrovnat se se současnou a hlavně budoucí situací naší malé zemičky uprostřed Evropy. Kalousek, Hřib, Pavel, Fiala, Janda, … Ani tváří v tvář nadcházející katastrofě celoevropských rozměrů, při níž se neobejdeme bez pomoci od kohokoliv, kdo nám ji bude ochoten poskytnout, se nedokážou zbavit ideologických klišé, v nichž se rochnili celý svůj dosavadní život a táhnout aspoň chvíli za jeden provaz s námi ostatními. Nemá cenu ani psát, že jim to v příštích volbách lidé spočítají, protože není vůbec jisté, jestli a kdy vůbec budou.

Nejsem katastrofista. Přesto mě vývoj situace v ČR v kontextu s vývojem (nejen) ve zbytku EU začíná „lehce“ znepokojovat. Říká se, že pesimista je dobře informovaný optimista. Někdy ale stačí jen sledovat cvrkot a pozorně si všímat dění kolem nás. Například toho, co se tiskne v některých českých tiskárnách, vymizení informací o situaci na turecko-řeckých hranicích, ticha kolem ve spěchu připravovaného summitu států Rady bezpečnosti OSN, nulové informace o stávající situaci ve Francii atd., atd. Je toho hodně, co pod náporem koronavirové informační smršti z mediálního prostoru zcela zmizelo nebo se stalo (zdánlivě) okrajovou záležitostí.

A co vy? Považujete se spíše za optimisty, nebo za pesimisty? Současné problémy s pandemií nemoci se záhadným názvem Covid-19, způsobené virem (nikoliv virusem, jak jsem se dočetl z per několika českých novinářských veleduchů) s pro laiky neméně záhadným označením SARS-cov-2019 vám s tímto problémem mohou pomoci. Zkuste si, čistě teoreticky, odpovědět pár jednoduchých otázek:

Domníváte se, že jsme schopni (tedy my všichni – vláda, váš zaměstnavatel, vaše rodina i vy samotní) zvládnout stávající pandemii bez ztráty stylu života, ztráty zdraví a dosavadních „jistot“?

Domníváte se, že přicházející finančně-ekonomická krize bude podobná té v roce 2008 a většiny z nás se tedy nijak bezprostředně nedotkne?

Domníváte se, že zahraniční firmy, které do ČR v dobách ekonomického boomu navezly desítky a desítky tisíc zahraničních dělníků, pro které nebudou mít ani teď, ani v horizontu několika příštích let práci, zajistí „nějak“ jejich návrat do rodných zemí?

Domníváte se, že regály obchodů zůstanou plné, i když je naše země potravinově soběstačná ze 30 % a zbytek dováží ze zahraničí, a že se vlády okolních zemí nebudou chovat k nedostatkovým potravinám jinak, než se zachovala německá vláda vůči fatálně chybějícím zdravotnickým pomůckám, které jsme zaplatili a které k nám putovaly přes německé přístavy?

Pokud jste na většinu otázek odpověděli kladně, blahopřeji – právě jste byli korunování králem … dejme tomu nenapravitelných optimistů.

Autor: Jaroslav Štefec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27818
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0958 sec,0.0262 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,132kB