Další růst počtu nakažených: Česko eviduje již 1394 případů nákazy koronavirem. Zemřeli tři lidé, deset se vyléčilo   
Pridal tk Středa 25 březen 2020 - 06:00:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Český ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes večer na sociální síti opět informoval o tom, jaký je aktuální stav nákazy koronavirem v Česku. Ve své příspěvku shrnul dnešní bilanci a uvedl, že od rána počet nakažených stoupl o o více než sto. Kromě toho zemřel již třetí pacient a deset lidí se vyléčilo.

Vojtěch vpředvečer na sociální síti uvedl, kolik je k dnešnímu dni v Česku nakažených, mrtvých a vyléčených.

„Bilance za dnešek. Celkem byla nákaza koronavirem prokázána již u 1394 lidí. Od dnešního rána jejich počet vzrostl o 105. Bohužel jsme dnes museli oznámit i druhé úmrtí. Dobrou zprávou ale je, že vzrostl počet uzdravených, a to na 8. Další čísla pro vás budeme mít zase ráno v 9 h,“ stálo v jeho příspěvku.

​Neuvedl však, kolik osob bylo k dnešnímu datu celkem testováno. Poslední informace hovořily o 19 624 lidech.

O něco později se však na jeho stránce obejvily informace o tom, že u nás zemřel již třetí pacient s Covid-19. Má se jednat o 71letou ženu, která byla hospitalizována v pražské Všeobecné fakultní nemocnici.

​Přinesl však i dobré zprávy. Ústecký a Plzeňský kraj totiž hlásí další vyléčené. Celkově tak jejich počet dle ministra vzrostl na 10.

​Zmiňme, že některé odhady hovoří o tom, že dle odborníků může být do konce března kolem 3000 nakažených a celkové číslo případů může růst až k 15 000.

Oběti a vyléčení

Pokud jde o první oběti, v Česku již dříve bohužel zemřeli na koronavirus dva lidé. Jako první v Nemocnici Na Bulovce zemřel muž ve věku 95 let, který rovněž trpěl dalšími zdravotními problémy. Dále se jednalo o muže narozeného v roce 1975, který byl hospitalizován v Havířově a měl pokročilou rakovinu. Uvádí se, že koronavirus u tohoto muže jeho smrt urychlil. O třetí oběti píšeme výše.

Důležité však je zejména to, že Česko hlásí i vyléčené pacienty. Momentálně jich je deset. Po pacientovi z Olomoucka se z nemoci nově vyléčili také nakažení lidé z Ústeckého a Plzeňského kraje.

Chytrá karanténa

Ministerstvo zdravotnictví dále po Velikonocích plánuje zavedení nového způsobu karantény, a sice tzv. chytré karantény.

„Do tří dnů chceme vytipovat kontakty pozitivních, ty co nejrychleji otestovat a izolovat jejich kontakty. Místa, kde se vyskytovali, by se pak měla dezinfikovat,“ vysvětlil fungování opatření náměstek Roman Prymula.

Konkrétně by tak šlo o nový systém zachycování nakažených – ta u nich zmapuje kontakty zpětně za pět dní podle údajů z mobilního telefonu a platební karty. Člověk by si tak měl lépe vzpomenout, s kým se potkal.

Dále by zavedení chytré karantény mělo umožnit rozvolňování některých protikoronavirových opatření. Prymula uvedl, že prioritou je nastartování průmyslu, ale i zmírnění omezení pohybu lidí. Dále by mohly začít fungovat některé služby, které nyní zažívají drtivý propad tržeb. Hromadné akce a otevření škol však přijde na řadu jako poslední.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BNw7
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27871
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1217 sec,0.0621 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,250kB