Putin vystoupil s projevem k národu kvůli situaci s koronavirem v Rusku. Hlasování o změnách ústavy bude odloženo   
Pridal tk Středa 25 březen 2020 - 16:20:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ruský prezident Vladimir Putin vystoupil s proslovem k občanům v souvislosti se situaci kolem koronaviru v zemi. Informoval například o odkladu termínu hlasování o změnách ústavy a naznačil řadu ekonomických opatření.

Putin prohlásil, že se Rusku daří omezit šíření koronaviru na svém území, ale dodal, že se nemůže od této hrozby zcela distancovat.

„Díky zavčasu přijatým opatřením se nám zatím daří omezit široké i rychlé šíření nemoci,“ řekl prezident ve svém projevu k občanům na televizní stanici.

„Musíme si však uvědomit, že se Rusko kvůli své geografické poloze nemůže od této hrozby distancovat,“ pokračoval Putin.

Následně vysvětlil, že „se poblíž ruských hranic nachází státy, které jsou již epidemií vážně zasaženy“. Je tedy objektivně nemožné zcela zabránit proniknutí koronaviru do Ruské federace.

Putin také poznamenal, že se situace s epidemií ve světě vyvíjí poměrně prudce.

„V mnoha zemích počet případů nákazy stále roste. Byla zasažena celá světová ekonomika. Už nyní se předpokládá její propad,“ uvedl.

Za účelem zastavit šíření koronaviru v zemi ruský prezident ohlásil, že se příští týden nebude pracovat.

„V současné době je nesmírně důležité zabránit hrozbě rychlého šíření nemoci (koronaviru, pozn. red.). Proto prohlašuji, že se příští týden nebude pracovat, ovšem za podmínky zachování platu,“ uvedla ruská hlava státu.

Ekonomická opatření

Putin vyzval zaměstnavatele, aby zajistili stabilitu na trhu práce a zabránili nezaměstnanosti, a přislíbil také pomoc státu. Naznačil také řadu ekonomických opatření.

Například navrhl zavést „prázdniny“ pro spotřebitelské a hypoteční úvěry v případě, že příjem fyzických osob klesne o více než 30 %.

Všechny sociální dávky a výhody budou automaticky obnoveny do šesti měsíců - bez potvrzení. Jednorázové platby k 75. výročí vítězství pro veterány a pracovníky budou vyplaceny již v dubnu.

Dále rodiny, které mají nárok na mateřskou, obdrží v příštích třech měsících, počínaje dubnem, další příplatek za každé dítě do 3 let.

Ruský prezident také navrhl zavedení daně ve výši 13 % z úroků z vkladů.

Kromě toho prezident navrhl zdanění dividend a úroků v zahraničí na 15 %, přičemž poznamenal, že Ruská federace je připravena odstoupit od dohod se zeměmi, které s takovými opatřeními nesouhlasí.

„Nyní jsou dvě třetiny těchto dividend, protože se jedná o příjmy konkrétních fyzických osob, v důsledku různých schémat tzv. optimalizace, zdaněny daňovou sazbou ve výši 2 %. Zatímco i občané s nízkými platy platí daň z příjmu ve výši 13 %. Je to, mírně řečeno, nespravedlivé,“ uvedl Putin.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BNQX
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27878
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0638 sec,0.0297 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,035,064B