Čína posílá protiepidemické materiály do různých zemí   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 04:18:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ráno 24. března místního času dorazily na Mezinárodní letiště Ference Liszta v Budapešti protiepidemické materiály nakoupené z Číny. Maďarský premiér Viktor Orbán, ministr pro inovace a technologie László Palkovics a čínský velvyslanec v Maďarsku Duan Jielong (Tuan Ťie-lung) osobně vyzvedli materiály na letišti. Celková hmotnost těchto lékařských materiálů je téměř 70 tun, včetně více než 3 milionů roušek, 100 tisíc činidel pro detekci koronaviru, 86 plicních ventilátorů, 100 tisíc ochranných oděvů a 100 tisíc párů rukavic.

László Palkovics ocenil úzkou spolupráci mezi Maďarskem a Čínou a řekl, že globální výzva v oblasti veřejného zdraví sjednotila obě země a dále zlepšila úroveň bilaterální spolupráce. „Vir nezná hranice, chtěli bychom poděkovat Číně za její ochotu poskytnout Maďarsku a jeho lidem v tomto zvláštním období účinnou a rychlou pomoc," řekl.

Turecké ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že léky dovezené z Číny pro léčbu pneumonie nového koronaviru byly přepraveny 24. března místního času z tureckého hlavního města Ankary do 40 měst v Turecku.

Velvyslanec Liu Yuxi (Liou Jü-si), vedoucí čínské delegace při Africké unii se 24. března místního času setkal s komisařkou pro sociální záležitosti Africké unie Amirou Elfadilovou. Obě strany podepsaly předávací certifikát pro druhou dávku testovacích činidel poskytnutých čínskou vládou na pomoc Africe.

Nákladní letadlo Královských marockých aerolinií s lékařskými potřebami z čínské provincie Guizhou (Kuej-čou) dorazilo 23. března místního času do města Casablanca. Přivezlo 15 tisíc párů lékařských rukavic, 20 tisíc ochranných masek N95, 2000 lékařských ochranných oděvů a další naléhavě potřebné zdravotnické materiály.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27882
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1014 sec,0.0529 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,108kB