Čína komplexně posiluje opatření na vyrovnání se s epidemií a na stabilizaci zaměstnanosti   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 04:20:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Čína komplexně posiluje opatření na vyrovnání se s epidemií a na stabilizaci zaměstnanosti

Podle dnešní zprávy tiskové kanceláře Státní rady zavedla Čína v reakci na dopady epidemie pneumonie nového koronaviru přísnou prevenci a kontrolu, urychlila návrat podniků do práce, vedla pracovníky na venkově k bezpečné a řádné práci, rozšířila kanály pro hledání zaměstnání pro absolventy vysokých škol a usilovně zajistila celkovou stabilitu zaměstnanosti.

V reakci na dopady epidemie pneumonie nového koronaviru vydala Státní rada 18. března Ustanovení na posílení a stabilizaci zaměstnanosti. Náměstek ministra lidských zdrojů a sociálního zabezpečení You Jun (Jou Ťün) dnes na tiskové konferenci řekl:

„Podle statistik se v únoru snížily poplatky podniků za sociální zabezpečení včetně důchodového pojištění, pojištění v nezaměstnanosti a pojištění pro případ pracovního úrazu, o 123,9 miliardy čínských yuanů, a očekává se, že od února do června překročí tyto úlevy 500 miliard yuanů."

You Jun uvedl, že v současné době je na čínském venkově 290 milionů pracovníků, z toho 170 milionů už pracuje ve městech. Více než polovina z nich pracuje v sektoru služeb, který byl epidemií nejvíce zasažen. Proto ustanovení jasně stanovilo, že je třeba vést pracovníky z venkova k práci bezpečným a řádným způsobem, podporovat jejich zaměstnání blízko od domova, uvolnit podporu na zaměstnávání chudých a zvýšit jejich příjmy ze zaměstnání.

You Jun také řekl, že v letošním roce vyjde z vysokých škol 8,74 milionu absolventů, což je nový rekord. Ustanovení jasně stanovuje poskytnutí jednorázové dotace malým a středním podnikům, které zaměstnají absolventy vysokých škol. Státní podniky budou v tomto a příštím roce i nadále rozšiřovat nábor absolventů vysokých škol.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27884
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0980 sec,0.0509 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,110kB