„Zoufalý krok EU o zachování svého vlivu“. Rozhodnutí Bruselu znepokojilo veřejnost. Oč jde?   
Pridal tk Sobota 28 březen 2020 - 05:41:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová oznámila další krok EK v souvislosti s boji proti dezinformacím. Uvedla totiž, že komise pošle přes pět milionů eur na podporu nezávislých medií. Podle řady uživatelů však jde především o snahy Bruselu posílit svůj klesající vliv.

Česká politička Věra Jourová, která zodpovídá za Evropský plán na obranu demokracie před hybridními hrozbami, prohlásila, že v nadcházejících měsících bude vytvořen tzv. Akční plán pro demokracií. Hlavními cíli tohoto projektu je podle Jourové upevnění nezávislosti a svobody médií a ochrana demokratických procedur a institucí. Dalším cílem je rozšíření odpovědnosti mediálních platforem.

Posilování svobody a nezávislosti medií se považuje za hlavní prioritu tohoto plánu. Potvrzením toho je skutečnost, že tento měsíc bylo přijato rozhodnutí o financování řady evropských médií částkou ve výši 5,1 milionu eur. Uvedená částka bude směřovat hned do několika jednotlivých projektů. Jeden z nich je zaměřen na boj proti dezinformacím a poskytování ochrany novinářům. Další finanční prostředky jsou určeny pro International Press Institute (IPI), jenž bude mít na starosti podporu investigativní žurnalistiky v mezinárodním měřítku. Navíc, v rámci tohoto projektu se předpokládá vytvoření evropských mediálních rad, které by v budoucnu měly na starost kontrolu dodržování etických standardů v novinářské práci.

Věra Jourová ve svém projevu dala najevo, že uvedená opatření mají mimo jiné za cíl omezit vliv Ruska a Číny v mediálním prostoru. Podle eurokomisařky totiž tyto státy usilují o oslabení evropské demokracie a evropských institucí prostřednictvím informační války.

Snaží se EU zachovat svůj klesající vliv?

Český sociolog a protiimigrační aktivista Petr Hampl publikoval na Facebooku příspěvek, v němž vyjádřil názor, že Brusel za nezávislá média považuje především ta, co jsou propojená s Evropskými institucemi.

„Jak poznáte nezávislá média? No přece podle toho, že jsou financována (a tudíž taky úkolována) Evropskou komisí. Nejvíc nezávislé médium v Evropě je tudíž propagační oddělení EK. Tak už je vám to jasné?“ napsal Hampl.

Řada uživatelů měla značné pochyby ohledně míry nezávislost médií, jež budou financována Evropskou komisí. Jeden z komentujících vyjádřil přesvědčení, že část těchto médií koná v zájmech amerického miliardáře George Sorose.

„Nezávislá, ale závislá na Sorosově propagandě,“ napsala uživatelka Růžena Joštová.

Uživatel s přezdívkou Tony Manta si je jistý tím, že nový plán EU není ničím jiným než snahou obnovit svůj vliv, jenž byl výrazně poškozen důsledkem migrační a koronavirové krize.

„Jde o zoufalý krok EU o zachování svého vlivu, který tristně ztratili v očích Evropanů svým přístupem nejen k migraci, ale hlavně k současné pandemii, kdy mnohdy zbytečně umírají tisíce lidí,“ sdělil svůj pohled dotyčný.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BQ3d
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27909
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1280 sec,0.0609 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,347kB