Spojené státy vstoupily do období velké katastrofy v boji proti epidemii   
Pridal tk Neděle 29 březen 2020 - 15:59:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
„Žádná jiná země na světě to nenazvala„ čínským virem nebo Wuhan virem ". Do jisté míry to není geopolitická taktika."

Bývalý náměstek amerického zástupce pro národní bezpečnost, Ben Rhodes komentoval využití epidemie k očernění Číny. A tím naráží přímo na skupinu bezohledných politiků zastoupených americkým ministrem zahraničí Pompeem.

Jako anti-čínský průkopník v současné americké vládě bylo chování Mike Pompea po vypuknutí nové korunní pneumonie nesmírně opovržlivý. Od opakovaného veřejného označování viru „Wuhan virus", po pomlouvání Komunistické strany Číny a čínského politického systému jako „hrozby doby", až po pokus zahrnout „Wuhan virus" do prohlášení ministrů zahraničí G7, Pompeo využil různých příležitostí domácích i zahraničních k útoku a očerňování Číny a šíření „konspiračních teorií" a ohromil svět svou mentalitou studené války a ideologickými předsudky, což vážně narušilo současnou celosvětovou spolupráci v prevenci epidemie.

Současně se situace ve Spojených státech každým dnem zhoršuje. Podle nejnovějších údajů z Johns Hopkins University, až do 6:20 ve dne 29. března pekingského času, počet nově diagnostikovaných případů nové koronární pneumonie ve Spojených státech překročil 120.000 a zemřelo 2010. Jak již dříve WHO předpovídalo, Spojené státy se stávají epicentrem koronaviru.

Uvědomujeme si, že američtí vůdci se nedávno aktivněji zapojili do mezinárodní spolupráce. Americký prezident Trump v rozhovoru s nejvyšším vůdcem Číny řekl: „Osobně zasáhnu do toho, abychom odstranili veškeré překážky a soustředili se na protiepidemickou spolupráci."

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo se však této změně situace nepřizpůsobil, ale stále trval na bubnování a bránění čínsko-americké spolupráci v oblasti boje a prevence proti epidemii. Zjevně je za ním skrytý motiv.

Mnoho odborníků na mezinárodní otázky již dlouho zdůrazňovalo, že Pompeo je přímým politickým spekulantem. Poté, co se stal ministrem zahraničí, tvrdě hovořil s Čínou a úmyslně se proti Číně choval, aby vyhověl potřebám některých zvláštních zájmových skupin a tím akumuloval více kapitálu pro své povýšení.

Americká média prozradila, že v listopadu loňského roku Pompeo formálně dal třem republikánským zákonodárcům najevo, že je připraven co nejdříve odstoupit z funkce ministra zahraničí a zúčastnit se voleb do senátu v Kansasu. Analytici uvedli, že Pompeo uvažuje o „zkrácení mandátu" u současného vládnoucího týmu a o hledání vlastní budoucnosti a že jeho větší politickou ambicí je „převzít trůn prezidenta".

Je proto jasné, proč po vypuknutí epidemie Pompeo opakovaně útočil na Čínu. Pokouší se získat politický kapitál, usiluje o maximální osobní zisk v mnohostranném politickém zápase plném nejistot a realizovat své politické ambice. Jinými slovy, čím chaotičtější jsou Spojené státy, tím více příležitostí si Pompeo myslí.

V současné době se epidemie celosvětově akceleruje. Na zvláštním summitu vůdců skupiny G20, který se konal nedávno, bylo uvedeno, že „nejnaléhavějším úkolem v současnosti je vypořádat se s epidemií a jejím komplexním dopadem na zdraví, společnost a hospodářství. V kritickém okamžiku, kdy je naléhavě nutná shoda, se Pompeo chová tvrdošíjně a snaží se vyprodukovat politickou konfrontaci v rozporu s hlavním proudem. Pozorovatelé poznamenali, že Pompeo přinesl na diplomatickou scénu triky CIA „lhaní, klamání a kradení", což zhoršuje globální izolaci Spojených států a ztěžuje tak Spojeným státům bojovat proti nemoci.

Prevence a kontrola epidemie ve Spojených státech vstupuje do období velké katastrofy. Pokud bude Pompeo pokračovat v unesení veřejných zájmů americké společnosti jeho osobním politickým zájmem, Spojené státy za to zaplatí obrovskou cenu a půjdou dál a dál na cestu izolace od světa.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27927
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1374 sec,0.0624 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,351kB