Čína uskutečnila státní smutek na památku padlých hrdinů a spoluobčanů   
Pridal tk Sobota 04 duben 2020 - 07:13:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
4. dubna připadá čínský státní svátek Qingming (Čching-ming) neboli Festival čistoty a jasu. Při této přiležitosti mají Číňané podle tradice uctívat své předky a vzpomínat na mučedníky revoluce, aby se povzbudili a pokračovali dále dopředu.

Epidemie zápalu plic způsobeného novým typem koronaviru patří k závažné nouzové události veřejného zdraví s nejrychlejším šířením, nejrozsáhlejší infekcí a nejsložitější prevencí a kontrolou po založení Čínské lidové republiky. Do 24. hodin 3. března přišlo o život 3,326 lidí v zemi. Čína dnes uskutečnila státní smutek, aby lidé různých národů po celé zemi vyjádřili soustrast padlým hrdinám a spoluobčanům v boji proti epidemii zápalu plic způsobeného novým typem koronaviru. Při státním smutku spustí celá země a diplomatické mise vlajku na půl žerdi a budou zastaveny zábavné aktivity v rámci celé zemi. Od 10 hodin 4. dubna lidé po celé zemi vzdanou hold tříminutami ticha a zároveň se rozezní sirény automobilů, vlaků a lodí i alarmy protivzdušné obrany.

"Padlý hrdina" je čestným titulem na nejvyšší úrovni v Číně, jehož udělením se oceňují oběti se zásluhou pro zemi, společnost nebo obyvatelstvo. Provincie Hubei (Chu-pej), která trpěla nejvážnější situací epidemie, nedávno ocenila 14 zdravotníkům, policistům nebo komunistním pracovníkům titul "Padlý hrdina", jako například Wang Bing (Wang Pching), Feng Xiaolin (Feng Siao-lin), Jiang Xueqing (Ťiang Süe-čching), Liu Zhiming (Liu Č´-ming), Li Wenliang (Li Wen-liang) a další, kteří obětovali svůj život v přední frontě v boji proti epidemii. Podle neúplné statistiky doposud zahynulo nejmenně 46 zdravotníků v boji proti epidemii. V posledních dvou měsících bylo nakaženo přes 1,500 zdravotníků v provincii Hubei. Desítky tisíce zdravotníků z celé země dorazilo do Wuhanu (Wu-chan) nebo pracovalo na svých dosavadních pozicích, aby se zapolili do boje proti epidemii a snažili se zachránit životy postižených lidí. Zdravotníci jsou nejsilnějšími bojovníky a nejvěrnějšími ochránci v bojišti bez kouře. Číňané je považují za nejkrásnějšího člověka.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27998
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1327 sec,0.0649 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,342kB