Bartoš kritizoval Zemanův tým za fotku v rouškách. Ovčáček píše: Tento farizej ukázal, jak papaláštví a ignorance vypadá   
Pridal tk Pondělí 06 duben 2020 - 03:12:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
V sobotu 4. dubna proběhlo setkání prezidenta Miloše Zemana s poradním týmem v Lánech. Fotografie z jednání, na které sedí účastníci kolem stolu s rouškami a nachystaným občerstvením před sebou, vyvolala rozporuplné reakce – mimo jiné i kritiku ze strany opozice. Nyní však zareagoval i mluvčí Ovčáček s fotografií předsedy Pirátů Ivana Bartoše.

Připomeňme, že oficiální mluvčí Miloše Zemana zveřejnil na svém profilu fotografii z jednání.

Právě tento snímek vyvolal řadu kritických komentářů. Kromě jiného se k tomu dnes vyjádřili zástupci opozice, Ivan Bartoš z Pirátů a Petr Fiala z ODS, ve dnešním pořadu na televizi Prima. Podle slov Bartoše nebyla v Lánech dodržena opatření, která platí již delší dobu pro všechny obyvatele České republiky.

„Je to jistá forma papalášství a ignorance, pokud se takto vyfotí u společné večeře nejvýše postavení lidé v ČR, je to ostuda,“ nechal se slyšet Bartoš.

Dodal, že si nemyslí, že by toto porušení nařízení vlády spravila bloková pokuta. Jako další, kdo měl potřebu zareagovat, byl například bývalý předseda vlády Mirek Topolánek. „Dobrá je ta fotka, má atmosféru dekadence. Představa, jak si cpou hermelín a ostravskou klobásu pod roušku...“

Také novinář Alexandr Mitrofanov nezaváhal a svou reakci zveřejnil na Twitteru. „Tehdy jim řekl: ‚Toužebně jsem si přál jíst s vámi tohoto beránka předtím, než budu trpět‘.“

Reakce mluvčího

Na kritiku zareagoval svým dnešním příspěvkem Jiří Ovčáček. Ten totiž zveřejnil fotografii, na které je zachycen předseda Pirátské strany Ivan Bartoš, jak si sundává roušku a bere si skleničku s vodou. Za zmínku stojí i to, že k tomu došlo během dnešního vysílání televize Prima – na tom, kde kritizoval právě jednání v Lánech.

„‪Farizej české politiky obvinil pana prezidenta z papaláštví a ignorance. Ačkoliv jednání expertního týmu bylo zcela bezpečné a za přísných pravidel. A pak tento farizej v dnešním televizním vysílání ukázal, jak papaláštví a ignorance vypadá!“ napsal Ovčáček.

Připomeňme, že prezident Zeman na daném jednání podpořil opatření Ústředního krizového štábu, který vede ministr vnitra Jan Hamáček. Na tiskové konferenci, která proběhla po čtyřhodinovém jednání, sdělil Hamáček mimo jiné to, že ještě není čas opatření nějak radikálně uvolňovat, i když se šíření nákazy daří omezovat lépe, než se čekalo.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BWmp
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28018
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1041 sec,0.0551 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:983,576B