Loď, která je schopna dokončit výstavbu Nord Stream 2, změnila kurs   
Pridal tk Pondělí 27 duben 2020 - 06:29:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Loď Akademik Čerskij, která by měla dokončit výstavbu plynovodu Nord Stream 2, uvedla kurs na přístav Nachodka, ale momentálně se nachází v Lamanšském průlivu, což vyplývá z údajů portálů pro sledování lodí Marine Traffic a Vesselfinder.

Předtím měla loď zakotvit v britském přístavu Aberdeen. V neděli ráno uvedla loď Akademik Čerskij jako nové místo určení Nachodku, z níž se vydala na cestu 10. února. Podle odhadu Vesselfinderu má Čerskij dorazit do ruského přístavu 1. července.

Loď se přitom v současné chvíli pohybuje směrem k Severnímu moři přes Lamanšský průliv mezi Francií a Velkou Británií.

Akademik Čerskij je na cestě již 76 dní. Místo určení se však stále mění.

Ruský ministr energetiky Alexandr Novak sdělil v prosinci 2019, že použití této lodi je jednou z variant dostavby Nord Stream 2, ale je nutný určitý čas k potřebné adaptaci.

Plynovod Nord Stream 2

Projekt plynovodu Nord Stream 2 je výstavba dvou linek plynovodu o roční kapacitě 55 miliard kubíků plynu od ruského pobřeží přes Baltské moře do Německa.

Proti projektu se vyslovila Ukrajina, která se obávala ztráty příjmů z tranzitu ruského plynu, a také USA, které prosazují export vlastního zkapalněného plynu do Evropy. S výzvami ohledně zastavení výstavby nejednou vystoupila Velká Británie, Polsko a pobaltské státy.

Vladimir Putin nejednou zdůraznil, že Rusko pohlíží na plynovod výhradně jak na ekonomický projekt. Moskva vyzývá, aby nebyl považován za nástroj vlivu. Výstavbu plynovodu Nord Stream 2 aktivně podporuje Německo, Rakousko a Norsko.

Sankce USA proti plynovodu

Americký prezident Donald Trump 20. prosince 2019 podepsal obranný rozpočet na rok 2020, který zejména obsahuje omezovací opatření vůči plynovodům Nord Stream 2 a Turecký proud.

Společnosti, jež se účastní jejich výstavby, byly požádány, aby neprodleně zastavily práci. Švýcarská firma Allseas to učinila hned.

Podle slov ruského prezidenta Vladimira Putina má být pokládka a spuštění plynovodu ukončeny do konce roku 2020 anebo do prvního čtvrtletí příštího roku. Zdůraznil, že Moskva dokáže dostavět plynovod samostatně, bez zahraničních partnerů, otázka spočívá pouze v termínech.

Mezitím začátkem března šéf národní akciové společnosti Naftogaz Ukrajiny Andrij Koboljev oznámil, že Kyjev jedná s USA s cílem definitivně zabránit Rusku v obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2.

Podle slov Koboljeva se sankční politika Washingtonu vůči Nord Stream 2 stala „jedním z nejzávažnějších kroků“ na podporu energetické bezpečnosti Ukrajiny.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CkcF
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28260
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1171 sec,0.0485 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,345kB