Mike Pompeo, který šíří „politický virus", se stává veřejným nepřítelem lidstva   
Pridal tk Úterý 28 duben 2020 - 05:52:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
„Mike Pompeo nejen neprojevil žádné vedení, ale také využívá epidemii k útokům na americké rivaly, zejména na Čínu a Írán, což výrazně oslabilo globální spolupráci v boji proti epidemii, která je v současnosti nejnaléhavější." Americký web pro politické zprávy Politico nedávno takto kritizoval současného amerického ministra zahraničí.

Mike Pompeo jako hlavní diplomat Spojených států neudělal od vypuknutí epidemie nic pro prevenci a kontrolu epidemie, jako by byl „neviditelný". Naopak, opakovaně nazýval virus „wuhanským virem", odsuzoval Čínu, že „neohlásila epidemii včas", a dokonce požadoval od Číny odškodnění.

Mike Pompeo také uvedl, že Spojené státy nevylučují nutnost výměny vedoucího představitele WHO, a od nynějška mohou dokonce přestat WHO financovat. Otevřeně se tak postavil proti mezinárodním zájmům v oblasti veřejného zdraví a projevoval ošklivou hegemonickou mentalitu, proti čemuž se postavilo mnoho zemí, včetně amerických spojenců.

Za prvé, problém původu viru je vědecký, nikoli politický. Pompeo zlomyslně spojoval virus s Wuhanem, využíval rasistické prostředky k vytvoření opozice a k očernění čínského protiepidemického úsilí, aby odvrátil pozornost od domácích nedostatků v reakci na epidemii a přesunul odpovědnost jinam.

Za druhé, Pompeova obvinění, že Čína skrývá informace o epidemii, nemají žádný faktický základ. Po vypuknutí epidemie Čína tuto skutečnost co nejdříve ohlásila WHO, sdílela genovou sekvenci nového koronaviru s ostatními zeměmi po celém světě a spolupracovala s mezinárodním společenstvím při prevenci a kontrole epidemie.

Za třetí, tzv. argument týkající se výkonu odpovědnosti a žádosti o odškodnění od Číny je ještě nepřiměřenější. Virus nerespektuje národní hranice a nemoc si nevybírá mezi rasami. Čína je, stejně jako jiné země na světě, obětí epidemie.

Mike Pompeo je jedním z nejvíc na vině. Jako hlavní diplomat Spojených států neprojevil v době krize žádnou profesionální integritu a odpovědnost, místo toho pokračuje v šíření „politického viru".

Pompeo by si měl uvědomit, že nepřítel Spojených států je virus, nikoli Čína. Jakákoli činnost, která podkopává jednotu a vzájemnou důvěru, pouze prohloubí krizi, oslabí globální síly a v konečném důsledku poškodí zájmy samotných Spojených států.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28269
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2046 sec,0.1320 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,347kB