Moskva dokázala vyděsit české rusofoby i bez jedu   
Pridal tk Středa 29 duben 2020 - 09:10:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
V prezentaci českých novinářů se všechno stalo přibližně následujícím způsobem. 23. dubna odletěl z Moskvy na letiště Václava Havla v Praze muž s diplomatickým pasem.

Nejmenované zdroje informovaly české noviny, že cestující má kufřík. A v tom byl smrtící jedovatý ricin, kterým „ruský zabiják otráví“ několik vůdců pražských měst, „kteří způsobili hněv Moskvy.“

Zanecháme školákům otázku, jak přesně české speciální služby zjistily, co je v portfoliu osoby s diplomatickým pasem. A jak zjistili, že se jedná o ricin (ve skutečnosti je to bílý prášek, bez zápachu a jakékoli zvláštní spektrální záře). Možná Češi ovládli starověké umění vidět neviditelné. Není divu, že ve středověku byla Praha považována za evropské centrum alchymie. Nebudeme se ptát, proč se nesnažili zastavit dovoz ricinu (šestkrát toxičtější než kyanid draselný) na své území.

A nehraje zde roli diplomatický pas. Existuje několik způsobů, jak oddělit majitele diplomatické imunity od jeho zavazadel.

Včetně každodenního běžného konfliktu. A pokud pustíte kufřík, pak už nejde o diplomatický majetek (pokud na něm není odpovídající vosková pečeť). Proto je diplomatičtí kurýři nesou připoutany k sobě.

Celé toto kacířství o ricinu, „ruském zabijákovi“ a plánovaném pokusu o atentát na tři komunální pracovníky v Praze publikuje Ondřej Kundra, známý a ctěný novinář v České republice.

Má novinářské ceny…. V roce 2016 napsal knihu „Putin Spies“, ze které dokonce provedli audio knihu a také ho nominovali na místní cenu. Její obsah? Česká republika je protkána ruskými špióny, počínaje doprovodem prezidenta Miloše Zemana. Kundra dále několikrát odhalil ruské „špionážní sítě“. Kundra je nyní považován za hlavního českého odborníka na ruské špiony (čeští občané sloužící FSB, Putin dobyvatel, české volby pod ruským diktátem? To jsou typické názvy jeho textů). V této souvislosti je zcela možné, že s ním může Koudelkovo oddělení něco sdílet.

V případě pomníku Koněva, Kolář jr. šel na konflikt, a oslňoval anekdotami o koronaviru A Koněvovi bez roušky. A odborné posouzení důsledků demolice památníku nařídil svému otci - velvyslanci Petru Kolařovi, který nyní pracuje v angloamerické advokátní kanceláři Squire Patton Boggs, která je jedna z 20 největších nadnárodních advokátních kanceláří na světě.
Tato skutečnost upoutala pozornost šéfa ruského ministerstva zahraničí Sergeje Lavrova, který nařídil vyšetřování.

Po Lavrovových slovech o „riziku“ začala éra korespondence mezi ruským ministrem obrany Sergejem Šoigu a českými funkcionáři. Šoigu se obrátil na českého ministra obrany Lubomíra Metnara s návrhem na mírové vyřešení problému a civilizovaným přesunem pomníku Koněva do Ruska. Podobně se vyslovili rodinní příslušníci maršála Koněva. Zprostředkovateli byli Slováci, kteří vyzvali Prahu, aby přemístila na slovenské území pomník maršálovi osvoboditeli. Od ministerstva obrany ČR odpověděli v duchu, že máme velmi demokratický stát, pomník jako objekt patří městským úřadům. A oni v České republice požívají obrovských práv na autonomii. Jsme údajně bezmocní.

Právě v tu chvíli se Sergej Šoigu vyčerpal diplomatické metody a obrátil se na generálního prokurátora Ruské federace a na předsedu vyšetřovacího výboru Ruské federace Bastrykina s žádostí „o stíhání zástupců státních a místních orgánů cizích zemí, kteří se podílejí na demolici pamětních struktur, které udržují vzpomínku na mrtvé občany Sovětského svazu. ““

Ministerstvo zahraničí se rozhodlo odolat. V jeho sdělení bylo uvedeno, že „obtěžování ze strany cizího státu demokraticky zvolených zástupců českými voliči obecních úřadů za jejich jednání související s plněním [mandátu daných voliči] je nepřijatelné.

Kromě toho Češi požadovali „řádnou“ ochranu památníků a pohřebišť českých. Prezident Zeman označil činnost svého ministerstva zahraničních věcí za „hloupou“, ale nikdo mu obvykle nenaslouchá.

Zdroje novin VZGLYAD v Praze uvádějí, že Kolář Jr, Hřib a Novotný se opravdu bojí, že se Rusko hodlá obrátit na Interpol a prohlásit všechny tři za mezinárodní zločince. A je jasné, že ne všechny země pobočky Interpolu skutečně zareagují, ale hrozba je více než konkrétní. A to je vůbec poprvé, že i iluzorní hrozba z Moskvy vzbudila strach u postav, které dříve otevřeně zesměšňovaly Rusko a Rusy.

Proto je tu fantastický příběh o ricinu. Zveřejnění takových hrozných příběhů je přímým důkazem toho, že si v České republice vzali k srdci samotnou hrozbu soudního stíhání Ruska za takové výsměchy. Najednou se ukázalo, že se jedná o účinné opatření. Lidé se opravdu bojí.

Možná že jsme měli ukázat takovou rigiditu o něco dříve. A určitě by se to nemělo zastavit: „Koněvův seznam“ lze rozšířit do některých dalších zemí východní Evropy a zejména na zvláště reaktivní lidi.

Ano, památky a vojenské hroby jsou v některých případech skutečně spravovány místními úřady a podle dohod z 90. let, ale situace se v poslední době dramaticky změnila....

Autor: Evgenij Krutikov

Zdroj: https://vz.ru/world/2020/4/27/1036507.html?fbclid=IwAR3PBTDZRJLDV0ODkY_Nofm3X8uelNvTfntq-M84DXMRApdHXp-2jmtgUKk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28283
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0623 sec,0.0252 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,042,696B