Ruský agent s kufrem: “Nevídaný průšvih v každém případě!” shodují se špičkoví expert   
Pridal tk Čtvrtek 30 duben 2020 - 09:13:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Buď totálně selhaly české zpravodajské služby, nebo lže týdeník Respekt. A pak je tu ještě třetí možnost…

Obrovské selhání českých bezpečnostních služeb, nebo obludné fake news Bakalova týdeníku Respekt. Na tom se shodují dva přední čeští experti: bývalý policejní prezident Stanislav Novotný a bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby Andor Šándor.

“Před třemi týdny přicestoval na Letiště Václava Havla z Ruska muž s ruským diplomatickým pasem. Čekalo na něj auto ruského diplomatického sboru a odvezlo ho na ambasádu v pražských Dejvicích.”

“Zdroje Respektu tvrdí, že pasažér cestoval s kufříkem, ve kterém měl mít smrtící jed ricin. Bezpečnostní složky o příletu cestovatele věděly a muže vyhodnotily jako bezprostřední riziko,” píše novinář Ondřej Kundra v novém vydání týdeníku Respekt.

Tři možnosti, jedna horší, než druhá

“Jsou tu tři možnost, jedna horší než druhá. Buď totálně selhaly bezpečnostní služby, nebo dezinformoval Respekt – což by nebylo poprvé, a nebo – což je úplně nejhorší možnost – jsou naše síly řízeny jinými tajnými službami,” říká Stanislav Novotný, bývalý policejní prezident.

Zmíněné “jiné tajné služby” je zřejmě americká CIA. Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka dostal loni medaili od CIA za spolupráci.

Zásah do řad agentů

Za pravdu mu dává Andor Šándor, bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby: “Bezpečnostní komunita „teče“. Nejméně tři zdroje to pustily novináři Kundrovi. To by nebyl zrovna pěkný obrázek o jejím stavu.”

“Naše tajné služby zřejmě mají své zdroje v nejvyšším vedení ruských zpravodajských služeb, konec konců, jak by jinak věděly, že v kufru ruského diplomata je ricin, a že je určen k likvidaci zmíněných politiků. Tímto o ně přišly,” dodává Šándor.

Užitečný idiot

“Je to širší hra, Kolář mladší (starosta Prahy 6, pozn. red.) zde hraje roli užitečného idiota, prostředníkem je zde zřejmě Petr Kolář starší. Ale ani on není ten, kdo to celé vymyslel.”

“Do hejna spadá i Pavel Žáček (poslanec ODS), který má prsty v kauze Vlasovci v Řeporyjích,” říká bývalý policejní prezident Stanislav Novotný.

“Je to širší koncepce, jejímž záměrem je mimo jiné přepisování dějin, proto se objevují lži jako že Spojenci osvobodili Osvětim. Je to jasně zlá vůle. Není to jen akce nějakých holomků jako je Kolář, Novotný a Hřib.”

Jednat musí premiér Babiš, ministr Petříček jedná pitomě

“Ať Babiš zavolá Pavlovi Zemanovi (nejvyšší státní zástupce, pozn. red.) a řekne: Pavle, máš práci. Potřebujeme zprávu pro veřejnost. Co ten Kundra? Je to pravda, není to pravda? Zaktivovat by se měla Stálá komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby parlamentu České republiky,” říká Stanislav Novotný.

“Máme slabého ministra zahraničí, tak se tomu musí věnovat premiér. Jestli se o to zajímá cizí velmoc, pak je to na vládní úroveň. Ministr zahraničí Petříček reaguje naprosto neadekvátně,” dodává Stanislav Novotný.

Ať ukážou kufřík!

Premiér Babiš se z toho vyvlékl takto: „Není možné – pokud je to pravda – aby tady nějaký cizí stát prováděl nějaké akce proti našim občanům“. Ano, nicméně – co když to pravda není?

Ruská strana označila záležitost za “další kachnu”, ambasáda ruské federace uvedla, že za poslední měsíc žádného diplomata na letišti nevyzvedávala, ruský ministr zahraničí Lavrov uvedl: “Tak ať ukáží ten kufřík!“

“Česká republika by si měla být vědoma toho, že provokace ohledně údajné otravy českých politiků plánované Ruskem budou mít důsledky pro vztahy s Moskvou,” uvedla dnes (ve středu) mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

Andor Šándor k tomu dodává: “Premiér Babiš si vůbec není jist, zda je to pravda. Pokud byl informován tajnou službou, tak pouze velmi vágně.”

“Proč zmíněný Rus – bez ohledu na diplomatický status – nebyl zatčen a vyhoštěn? Odpadla by ochrana tří politiků. Pokud měl být sledován k opatření dalších důkazů, pak to nemělo vytéct do medií. Už jsem viděl hodně, ale tohle je silná káva…,” divá se Andor Šándor.

Dezinformace týdeníku Respekt?

“Je na místě položit si otázku, zda novinář Kundra nešíří poplašnou zprávu. Možná dostal úkol, který splnil. Že to napsal neobratně, je jeho blbost. Mimoto má také oznamovací povinnost – oznámil Kundra policii, že se chystá vražda?” říká bývalý policejní prezident Stanislav Novotný.

Každopádně: Veřejnost má právo na vysvětlení. Dostane ho?

Zdroj: https://www.arfa.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28297
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1633 sec,0.1066 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,084kB