Mike Pompeo, který se pokouší zastrašit WHO, je výzvou pro svět   
Pridal tk Pátek 01 květen 2020 - 03:37:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo 29. dubna místního času znovu zaútočil na misi Světové zdravotnické organizace (WHO) v oblasti prevence a kontroly epidemie, označil ji za „selhání" a vyhrožoval prošetřením „využívání peněz amerických daňových poplatníků" WHO. V kritické době, kdy počet nakažených koronavirem ve Spojených státech překročil jeden milion, se Pompeo pokouší vyvinout politický nátlak na WHO a postavit se celému světu.

Fakta prokázala, že Pompeův postoj proti WHO, která koordinuje mezinárodní boj proti epidemii, je ve skutečně pouze snaha vyhnout se odpovědnosti za selhání vlády v reakci na epidemii. A co víc, Mike Pompeo tím odhalil svou ignoranci a pošlapávání mezinárodních organizací a pravidel, stejně jako svou nečestnou snahu o podporu jednostrannosti a hegemonickou povahu.

Jako nejdůležitější multilaterální instituce v oblasti veřejného zdraví na světě vykonává WHO od vypuknutí epidemie nového koronaviru své povinnosti profesionálně, pragmaticky a efektivně. WHO hraje nezastupitelnou roli a mezinárodní společenství ji široce oceňuje.

S šířením epidemie ve Spojených státech Pompeo stále nemá v úmyslu bojovat proti epidemii. Místo toho zastává extrémní ideologické předsudky a úmyslně zkresluje objektivní hodnocení WHO o reakci Číny na epidemii, a opakovaně útočí na čínská účinná preventivní a kontrolní opatření, což poškozuje kolektivní „kognitivní imunitu" americké společnosti.

Od vypuknutí epidemie WHO nejen včas zveřejňuje informace, ale také hraje důležitou roli při vydávání pokynů pro epidemickou reakci, při koordinaci dodávek protiepidemických materiálů v příslušných zemích a při organizaci nejlepších světových vědeckých výzkumných pracovníků, aby společně hledali léčebné metody. Prohlášení ze zvláštního summitu vedoucích představitelů G20, který se konal nedávno, zdůraznilo, že je třeba nadále podporovat odpovědnost WHO při koordinaci mezinárodních akcí v boji proti epidemii. WHO nedávno také oficiálně zahájila významnou iniciativu mezinárodní spolupráce s cílem urychlit vývoj, výrobu a spravedlivou distribuci nových vakcín, diagnostických nástrojů a léčebných nástrojů proti pneumonii koronaviru.

V této situaci svět silně odsoudil Mika Pompea. Generální tajemník OSN António Guterres poukázal na to, že v době, kdy svět bojuje proti epidemii nového koronaviru není vhodné omezit potřebné zdroje pro WHO a jakékoli jiné humanitární organizace. Vysoký představitel Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell Fontelles uvedl, že v současné době není důvod bránit kroky USA. Zakladatel společnosti Microsoft Corporation Bill Gates zdůraznil, že americká strana je „nebezpečná" a svět potřebuje WHO více než kdy jindy.

Vystoupení z UNESCO a Rady pro lidská práva, odstoupení od „Pařížské dohody" a íránské jaderné dohody... Akce Spojených států vážně narušily proces spolupráce mezinárodního společenství na řešení hlavních výzev. Mike Pompeo jako hlavní diplomat Spojených států od nástupu do úřadu v dubnu roku 2018 nepřetržitě propaguje jednostranné impulzy americké vlády a stal se „problémovým hráčem" mezinárodního společenství.

Po vypuknutí epidemie Pompeo tvrdohlavě postavil politické předsudky a myšlení studené války nad profesionalitu, ignoroval varování WHO, zkreslil zkušenosti WHO v oblasti prevence a kontroly epidemie koronaviru pro mezinárodní společenství a ochromil a oklamal americký lid.

To ve skutečnosti do určité míry odpovídá na otázku mezinárodního společenství: proč má jediná supervelmoc na světě největší počet diagnóz a úmrtí na koronavirus? Právě bezohlední politici, jako je Pompeo, vážně brání využití amerických materiálních zdrojů a vědeckých a technologických schopností a nakonec způsobí katastrofu.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28301
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0672 sec,0.0248 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,027kB