USA umístily na Guam 4 bombardéry B-1 a 200 vojáků. Budou „odstrašovat“ Čínu   
Pridal tk Neděle 03 květen 2020 - 05:19:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Čtyři bombardéry B-1B a několik stovek vojáků byli odeslány na Guam, aby tam podnikali „odstrašovací mise“ zaměřené proti Pekingu. Jedná se o další krok po velkých provokačních manévrech ve vodách Jihočínského moře.

Letouny a personál dorazili na Andersen Air Force Base na Guamu v pátek, prohlásilo americké strategické velitelství, a dodalo, že B-1 letěly přímo na základnu, jeden letoun se odklonil směrem na Japonsko, aby cvičil s námořnictvem předtím, než dorazí na ostrov.

„Čtyři bombardéry a přibližně 200 členů posádek (…) byli umístěni, aby podpořili Pacifické letectvo a jeho tréninky se spojenci, partnery a spřátelenými silami,“ stojí v prohlášení americké armády, které dodalo, že tyto letouny se budou účastnit „strategických odstrašovacích misí pro posílení mezinárodního pořádku založeného na pravidlech v Indo-Pacifickém regionu“.

​Americké letectvo neinformovalo, jak dlouho se bombardéry budou na Guamu nacházet. Jejich nasazení přišlo jen den poté, co dvojice B-1 proletěla nad Jihočínským mořem, když podnikala 32hodinový přelet ze základny v Jižní Dakotě. Mělo se jednat o „ukázku síly“.

V průběhu minulého týdne se vojenské námořní lodě také plavily přes Jihočínské moře, americký torpédoborec vyzbrojený řízenými střelami proplul dvakrát okolo Tchaj-wanu. V obou případech ho doprovázena čínská letadlová loď. Torpédoborec nakonec území opustil v úterý.

Americká armáda z Guamu stáhla všech pět bombardérů B-52, nahradily je právě B-1, které jsou schopné nést více zbraní a munice.

Američtí vojáci zastřelili v Sýrii civilistu

Američtí vojáci zastřelili civilistu, který řídil auto v syrské severovýchodní provincii Dajr az-Zaur. Informovala o tom s odkazem na místní zdroj syrská státní agentura SANA. Podle zdroje američtí vojáci začali pálit poté, co řidič sjel z dálnice poblíž ropného pole Conoco.

Americké jednotky společně s arabsko-kurdskými Syrskými demokratickými silami (SDF) udržují kontrolu nad částmi severovýchodní Sýrie. Američané jsou hlavně soustředěni kolem ropných a plynových polí v provinciích Hasaka a Dajr az-Zaur.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cp2K
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28323
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1798 sec,0.1238 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,189kB