Předseda Ústavního soudu neeticky podráží vládu   
Pridal tk Pondělí 04 květen 2020 - 10:33:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Z pohledu běžného, řadového občana bylo to, co se zase dělo na ČT24 v pořadu už dávno zprivatizovaných otázkách Václava Moravce, opět něčím, co by se v civilizované, slušné společnosti, kde se vyznává alespoň elementární politická kultura, rozhodně stát nemělo a co je porušením všeho, soudcovské etiky především.

Už jenom to, že soudce, jakýkoliv, v aktivní službě, ve veřejné debatě řeší politické otázky a je evidentně stranný, zaujatý, doslova voděn opozicí, včetně sebestředného moderátora, jako jejich placený advokát na provázku a nepokrytě hájí jejich zájmy, je tristní, nepochopitelné.

Ve světle toho, že opozice a senátoři někteří veřejně předem proklamují, totiž že budou podávat k Ústavnímu soudu ztížnosti a žaloby na vládu a jednotlivé ministry v souvislosti s kroky, opatřeními, která vlády učinila v nouzovém koronavirovém stavu ve státě, je už jenom samotné pozvání předsedy ÚS do politické debaty na veřejnoprávní ČT podlé a neférové. Ale takový prostě moderátor Moravec je, ostatně velmi trefně jeho samotného i ten jeho nechvalně známý pořad naší/jejich ČT popsal mediální odborník Petr Štěpánek.

To, že Pavel Rychetský pozvání přijal a jal se komentovat, hlavně teda kritizovat vládu a její ministry, s plným (doufám) vědomím toho, že se připravují žaloby na vládu k soudu, kterému předsedá, je, mám za to, maximálně neetické chování. Jeho podjatost v těch budoucích, zlomyslných a státu jako takovému škodících kauzách, byla nepřehlédnutelná, avizoval jí každým slovem.

Soudce Rychetský se tak sám zařadil mezi politiky, opoziční k vládě, byť by měl být nestranný, objektivní a rozhodně by se veřejně neměl vyjadřovat k jasně deklarovaným kauzám, která mají být v budoucnu řešeny soudem pod jeho vedením.
Spravedlnost pláče až naříká!

Dalším markantním problémem veřejných, stranných a neobjektivních výstupů předsedy ÚS je to, že podněcuje takto další a další "žalobce" z řad opozičních, nenávistných politiků a senátorů na vládu, sděluje jim takto, že mají velkou šanci uspět se svými stupidními žalobami na vládu a její ministry u Ústavního soudu. Dokonce je instruoval, v podstatě naváděl, jak tyto žaloby vypracovávat, což je naprosto nehorázné a nepřijatelné v demokratické a právo vyznávající společnosti.

Takovou už jenom třešničkou na tomto odpudivém dortu, který tam pekl aktivisticky moderátor Moravec, byla účast a výstupy právníka Kyselu, kterého označují někteří jako ústavního právníka. Ten je nechvalně známý jako urputný nepřítel pana prezidenta a podílel se na několika žalobách k ÚS na něj. Po spravedlivém právu, naštěstí, neúspěšných.

Běžný, řadový občan na tuhle klubající se soudcokracii jenom neuvěřitelně zírá a nestačí se divit. Soudce, jakýkoliv, který otevřeně doslova fandí a svými vyřejnými výstupy pomáhá neúspěšným ve volbách opozičným politikům, včetně neúspěšných kandidátů na funkci prezidenta, v jejich žalobách na ty úspěšné, by měl okamžitě svléknout talár a být vypoklonkován z každé soudní síně.

Rozbují-li se tady u nás ta pověstná soudcovská mafie, budou-li omilostňováni různí Rittigové a necháváni na svobodě už i odsouzení různí Janouškové na jedné straně a na té druhé odsuzována vláda za svá opatření, která nepopiratelně na výbornou zvládala a zvládá mimořádný, nouzový stav koronavirové pandemie, čemuž svědčí jasná čísla, výsledky, je něco tady špatně, hodně špatně.

Soudci v aktivní službě státu a občanům se nikdy nesmí veřejně přiklánět, mám za to, na stranu opozičních, protivládních politicků, poňoukat je a pomáhat jim v žalobách na stát, vládu a konec konců i pana prezidenta. Pomáhají tak k rozvracení demokracie, státního systému, který byl a je v souladu se zastupitelskou demokracií, s platnými legislativními předpisy této naší krásné země. Jejich subjektivní právní názor v bezprecedentních situacích a kauzách, nesmí být ve finále zaměřen proti zájmům a potřebám obyvatel, občanům této země, o které se řádně stará a hájí je vláda, vzešlá z demokratických, svobodných a řádných voleb.

Soudci musí být nezávislí, nestranní, nezaujatí, objektivní a nemají dělat politiku. A už vůbec ne u nenávistného Moravce, který jim napovídá a vodí si je do svého politicky pokleslého pořadu. Navíc za naše peníze proti nám, většině občanů.

Volby musí rozhodovat, rozhodně né zaujatí soudci a nějaký moderátor Moravec.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

ZDROJ: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28341
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1023 sec,0.0329 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,136kB