Velvyslanectví RF: Odstranění sochy Koněva a instalace pamětní desky vlasovcům nahrává revizi výsledků 2. světové války   
Pridal tk Úterý 05 květen 2020 - 04:42:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Představitelé ruské diplomacie v České republice označili poslední kroky českých politiků za ústupek těm silám, které usilují o přepisování dějin druhé světové války. Uvádí se, že v podstatě jde o ignoraci Charty OSN a mezinárodních právních norem.

Na facebookové stránce Velvyslanectví Ruské federace v České republice byl uveřejněn oficiální komentář, jenž obsahuje vyjádření stanoviska v souvislosti s řadou událostí, a sice odstraněním pomníku maršála I.S. Koněva a instalací pamětní desky věnované vojákům Ruské osvobozenecké armády, tzv. vlasovcům. V komentáři se zdůrazňuje, že otázka budování pomníků na určitém území je vnitřní záležitostí státu. Nicméně, v daném případě se jedná o názornou demonstraci sympatií vůči spojencům nacistů ze strany určitých politických skupin v ČR.

„Budování jakýchkoliv pomníků je samozřejmě vnitřní záležitostí státu, jehož občané si vybírají své hrdiny sami. O tom, na čí straně jsou sympatie některých politických sil v současné České republice, názorně svědčí odstranění pomníku osvoboditele Prahy a jejího čestného občana maršála I.S. Koněva a instalace pamětní desky komplicům válečných zločinců (jednotky «vlasovců» byly součástí SS) v předvečer 75. výročí osvobození Československa od nacismu,“ uvádí se v komentáři.

Představitelé ruské diplomacie v Praze dávají najevo, že výše uvedené kroky ze strany určitých českých politiků považují za součást snah přepsat dějiny druhé světové války, což mimo jiné je v rozporu s Chartou Organizace spojených národů.

„Je to jasný ústupek těm, kteří se snaží o revizi výsledků druhé světové války a ignorují Chartu OSN a jiné mezinárodně právní a morální imperativy,“ píše se v komentáři ruského velvyslanectví.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CqAr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28350
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1332 sec,0.0793 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,189kB