„Mám silnější armádu než Rusové.” Pavel Novotný oznámil svůj vstup do velké politiky   
Pridal tk Středa 06 květen 2020 - 04:13:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný informoval o svém záměru stát se poslancem PS PČR. Uvedl, že má v plánu kandidovat do Sněmovny už v příštím roce a myslí si, že jeho schopnosti vyhrožovat a blafovat mohou přispět k úspěchu. Ujistil rovněž, že se bude i nadále věnovat zahraničněpolitické agendě.

Pražský starosta a člen ODS Pavel Novotný, jenž se momentálně nachází pod policejní ochranou, informoval o tom, že v příštím roce hodlá kandidovat do Poslanecké sněmovny. Uvádí se, že odhodlání Novotného stát se poslancem má podporu ze strany řady vrcholných představitelů ODS v Praze. Jedná se především o Tomáše Portlíka, jenž zastává funkci předsedy regionálního sdružení a Alexandru Udženuji, bývalou 1. místopředsedkyni ODS.

Pavel Novotný je přesvědčen, že má již dostatečnou zkušenost k tomu, aby se ucházel o poslanecké křeslo ve Sněmovně. Jak se řeporyjský starosta přiznal, jeho původní ambicí byla snaha získat post v pražském magistrátu. Od tohoto záměru však Novotný postupem času ustoupil, a to kvůli malé předpokládané podpoře ze strany představitelů pražské ODS.

„Po kongresu jsem dospěl, pochopil jsem, co to je strana, co region a co oblast. Že to je trochu složitější organismus, než jsem si myslel. Když jsem kandidoval na prvního místopředsedu, nemohlo mi uniknout, jak se otřásl region i moje oblast. Prostě nový hráč na šachovnici, a to se ne každému líbí. Takže se ze mě stal velkej kluk,“ říká pražský politik.

Podle slov Novotného už má rozhodnuto, z jaké pozice bude kandidovat do Sněmovny. Vzhledem k tomu, že nemá šanci se dostat na volitelné místo, chce si zvolit jinou opci. „Prointrikovat se na poslední místo kandidátky, to by za rok a čtvrt s mými schopnostmi vyhrožovat a blafovat mohlo vyjít. Takže prostě rozkážu ODS, aby mě dala na poslední místo,“ sdělil své plány Novotný. Uvedl také, že nevylučuje možnost toho, že někdy v budoucnu se dostane i na pražský magistrát.

Pomník vlasovcům v Řeporyjích

Odhalení pomníku vojákům Ruské osvobozenecké armády v Řeporyjích se uskutečnilo na konci dubna. Pavel Novotný tvrdí, že termín odhalení byl předem plánován a nemá nic společného s jeho údajnou snahou vyprovokovat Moskvu. Právě proto ani neuvažoval nad tím, aby ten termím posunul, tvrdí pražský starosta.

„Že bych uhnul nebo to odložil, jsem neuvažoval ani na vteřinu. Proč? Mám silnější armádu než Rusové,“ prohlásil Novotný.

Přitom pražský politik neodmítá, že se chce i nadále věnovat zahraniční politice. Považuje se za zkušeného politika, který se vyzná v mezinárodních děních a popírá předpoklady, že by se řídil nějakými pokyny z ministerstva zahraničí. Podle něj není nic špatného na tom, aby se pražští komunální politici zabývali mezinárodní politikou. „Holt v této době, kdy máme vládu opřenou o komunisty, si já myslím, že to je namístě. A budeme v tom pokračovat,“ sdělil svůj záměr Pavel Novotný.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CqYB
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28361
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1054 sec,0.0510 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,195kB