Expertka: Proč šéf české diplomacie nepřipomněl, jak jeho zemi podarovali nacistům?   
Pridal tk Sobota 09 květen 2020 - 07:11:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ti, kteří stojí za zkreslením dějin druhé světové války, se spoléhají na nevědomost budoucích generací, myslí si profesorka historie a vyučující na Sofijské univerzitě Darina Grigorovová.

V zemích východní Evropy se pro zmiňování těch událostí používá jiná terminologie, ve které nemusí ani Rudá armáda již figurovat, řekla historička v rozhovoru s Bulharským národním rádiem.

„Účast Rudé armády je momentálně rozmazaná, je obvyklé hovořit o spojeneckých silách. No a nakonec rudoarmějci zmizí úplně, všechno k tomu směřuje. Pozornost se uděluje nepodstatným bitvám. (…) Ale nemyslím si, že taková primitivní propaganda bude mít vážné výsledky, spíše odpuzuje,“ uvedla historička.

Západní Evropa se pokouší narušit události těchto let za pomoci východní Evropy. Historička tak okomentovala společné prohlášení Spojených států a ministerstev zahraničí evropských zemí, které byly součástí východního bloku.

„Kým byla osvobozena Osvětim? Rudou armádou. Nebyl tam ani jeden spojenec. (…) Naštěstí si to pamatují i samotní Židé. Je však velmi příznačné, že západní Evropané na to sami chtějí zapomenout pomocí ministrů zahraničí východní Evropy, kteří se účastnili této deklarace,“ poznamenala.

V souvislosti s takovým společným prohlášením je třeba si připomenout, co se stalo s Československem před vypuknutím druhé světové války, uvedla Grigorovová.

„A hned mám jednu otázku. Je to jeden z účastníků, český ministr zahraničí. Je to velmi zajímavé, protože nezmínil Mnichov roku 1938, kdy západní Evropa podarovala Československo Německu, Polsku a Maďarsku. Nacistickému Německu. Na to si vůbec nepamatují. A nyní se v Praze postavila pamětní deska vlasovcům,“ uvedla historička.

Kromě toho poznamenala, že v západní Evropě s takovými prohlášeními na adresu Sovětského svazu nevystupují.

„Všimněte si, nemluví o tom ministři zahraničí západní Evropy. Ve Vídni by nikoho ani jen nenapadlo něco dělat s památníkem sovětské armády. Spojené státy využívají východní Evropany. Není náhodou, že je Mike Pompeo, tento významný Evropan, v čele (tohoto společného prohlášení, pozn. red.). Protože nyní se používá východní Evropa na to, aby sabotovala západní Evropu čistě v zahraničních cílech a aby sabotovala vztahy mezi Evropskou unií a Ruskou federací. V tom je smysl takové aktivity ze strany Východoevropanů,“ uvedla.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CsZa
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28390
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0855 sec,0.0343 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,130kB