Trump se obává, že vypuknutí covid-19 bude bránit jeho volebnímu vítězství   
Pridal tk Pondělí 11 květen 2020 - 04:26:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Americký prezident Donald Trump se obává, že možné vypuknutí koronaviru na podzim by mohlo bránit jeho znovuzvolení. Píše Washington Post s odkazem na poradce amerického lídra.

Podle poradců je Trump nyní „pochmurný a šokovaný“ svou klesající popularitou.

„V soukromých rozhovorech se snažil pochopit, jak se jeho osud dramaticky změnil: od přesvědčení, že byl na cestě k znovuzvolení, až do poznání, že prohrává pravděpodobnému demokratickému kandidátovi, bývalému viceprezidentu Joe Bidenovi, v téměř všech průzkumech veřejného mínění, včetně interního anketování jeho štábu,“ píše deník.

Podle většiny hodnocení měl Joe Biden v dubnu před Donaldem Trumpem náskok v průměru o 6 % (48 % oproti 42 %), což zhruba odráží převahu demokratů oproti republikánům.

Podle vydání Washington Post chce Trump v rámci volební kampaně v červnu obnovit shromáždění svých příznivců a jeho tým začal diskutovat o možnosti jejich organizace.

Prezidentské volby, stejně jako do obou komor Kongresu, jsou naplánovány na 3. listopadu.

Republikáni musí nominovat Trumpa na druhé funkční období. U demokratů během primárních voleb zvítězil Biden.

Kongresy stran, na nichž budou kandidáti nominováni, jsou naplánovány na srpen.

V dubnu Trump prohlásil, že americká strana posuzuje verzi o tom, že nový typ koronaviru, který nese označení covid-19, vznikl v laboratoři v čínském Wu-chanu, a hodlá zjistit jeho původ.

„Znamená to, že se dějí divné věci a že probíhá mnoho vyšetřování. A my hodláme (původ viru) zjistit. To je všechno, co mohu říci. Ať už vznikl kdekoli, pochází z Číny, a v jaké formě, to není důležité. Sto osmdesát čtyři zemí jím nyní trpí,“ řekl Trump na briefingu, když odpovídal na otázku, jak aktivně se vyšetřují verze o tom, že ve městě Wu-chan došlo k úniku viru.

Kandidát na prezidentský úřad za Demokratickou stranu Joe Biden již obvinil Trumpa z toho, že nedokázal hnát Čínu k zodpovědnosti za pandemii koronaviru.

„Nepříjemnou pravdou je, že Donald Trump nechal Ameriku otevřenou a zranitelnou vůči této pandemii. Nebral ohled na varování zdravotních expertů a zpravodajských agentur a místo toho věřil čínským vůdcům,“ prohlásil Biden na videu, které umístil na sociálních sítích.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CtXR
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28408
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0947 sec,0.0381 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,216kB