Sankce a vězení za zpochybňování karantény   
Pridal tk Čtvrtek 14 květen 2020 - 04:55:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
V Bolívii vstoupila v platnost nová sankce za zpochybňování karantény, 'šíření nejistoty' a 'ohrožování zdravotní bezpečnosti' s ohledem na lavinově šířící se videa a publikace sociálních sítí, jež upozorňují na neustálé podvody a manipulace za účelem ospravedlnění drakonických opatření. Prý se to netýká novinářů, jež budou 'regulováni' jinou normativou snad v naději, že se tím zmírní jejich kritika režimu. Tato opatření se týkají nejen těch, jež vytvářejí, ale i pouze sdílejí publikace ostatních uživatelů, což je případ mnoha lidí dnes.

V posledních dnech došlo doslova k výbuchu nespokojenosti a nesouhlasu s karanténou zejména poté, co na podvod začali upozorňovat i významné osobnosti a bylo poukázáno na účinnost alternatvních postupů, kdy i dlouhodobí skeptici začínají měnit názor. Po nesouhlasu presidentů USA, Mexika či Brazílie se objevilo svědectní z Tanzanie, kdy president John Magufuli poukázal na 'závadnost' testů na koronavirus, kdy nejen testovaní lidé a zvířata měli pozitivní výsledky, ale dokonce i různé druhy ovoce, dřevo či motorový olej. "Toto musí být dílo lidí s velkým množstvím peněz", poukázal.

Již na základě dosavadních opatření bylo mnoho lidí uvězněno či pokutováno typicky za řízení bez povolenky, nebo za nedovolené vycházení, definované číslem OP, kdy každý má přidělen jeden den v týdnu od 6-12 hodin na nakoupení potravin, kromě víkendů, kdy platí úplný zákaz vycházení. Pouze lidé ve věku 18-65 let mohou vycházet. Veškerá doprava je pozastavena a není možné se nikam dostat.

Trestní sazba za zpochybňování karentény je až 10 let vězení, proti tvz. 'digitálním bojovníkům', jež šíří opačné názory a informace, než jaké mají úřady. Již bylo údajně 68 lidí zadrženo, z nichž 37 vykonává trest po zkráceném řízení, během kterého prý nejsou ověřována obvinění obžaloby, ale stačí pouze tvrzení.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/17085/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28446
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1397 sec,0.0820 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,185kB