The Lancet odsoudil Trumpa: Vrať práva Americkému centru pro kontrolu a prevenci nemocí   
Pridal tk Pondělí 18 květen 2020 - 04:51:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Dne 16. května světoznámý časopis The Lancet vydal poznámku o neúspěšné prevenci americké vlády proti epidemii. Tématem je Vrať práva americkému centru pro kontrolu a prevenci nemocí.

Na začátku poznámky informoval o situaci epidemie v USA: Do dne 12. května nejméně 1,3 milióny lidí bylo nakaženo novým koronavírem, 80684 lidí zemřelo. Politiky a efekty prevence jsou velmi různé v různých místech USA. Například v New Yorku a New Jersey díky dvouměsíční domácí karanténě začíná klesat míra nakažených a mrtvých. Zatímco ve státu Minnesota se kvůli uvolnění omezení v polovině května opět zvyšuje počet nakažených. Ve státu Iowa se však nezavádí žádná politika o omezení nebo prevenci. To odráží nejednotnou politiku a netrvalost americké prevence proti novému koronavíru.

Podle článku je Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí nejdůležitější orgán v americkém zdravotnickém kruhu, ale v průběhu prevence se milimalizuje jeho role. Nnapjaté vztahy mezi tímto zdravotnickým orgánem a federální vládou tak jsou očividné.

Poznámka citovala zpravodajství Washington post, že odpovědný činitel zvláštní skupiny americké vlády pro nové koronavírus, který byl kdysi ředitelem programu AIDS Amerického centra pro kontrolu a prevenci nemocí, však veřejně a opakovaně zpochybňoval data nakažených a mrtvých, která zveřejnilo Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí. Taková jeho nesmyslná nedůvěra vyvolává ale otázku: Proč Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí, které je svého druhu na nejvyšší úrovni světa, se nepřipravilo na řešení takové mimořádné hrozby v oblasti veřejného zdraví?


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28483
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0867 sec,0.0330 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,187kB