Zahrávání si s rasismem se může americkým politikům vrátit   
Pridal tk Úterý 19 květen 2020 - 04:19:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
„V době krize jsme se stali svědky nejlepších stránek lidské povahy, ale někdy jsme viděli i ty nejhorší stránky." Nedávno to řekl starosta San Antonia v Texasu ve Spojených státech Ron Nirenberg. Poukázal na to, že během pandemie pneumonie koronaviru došlo k nárůstu nenávistných slovních projevů. Aby se zabránilo šíření rasismu, přijali zástupci města San Antonio jednomyslně rezoluci, která zakazuje používání urážlivých výrazů souvisejících s konkrétními etnickými skupinami nebo regiony, jako jsou „čínský virus" a „kung-fu virus". Rezoluce také zdůraznila, že nový koronavirus nezpůsobila konkrétní rasa a nesprávné formulace s rasistickými tendencemi podporují zločiny z nenávisti vůči asijským Američanům a asijským přistěhovalcům.

Po vypuknutí epidemie koronaviru se někteří politici ve Washingtonu pokoušeli převést odpovědnost vyvoláním rasové opozice a nenávisti, aby zakryli problémy způsobené slabou reakcí na epidemii.

Kvůli jejich škodlivé manipulaci došlo ve Spojených státech od vypuknutí epidemie koronaviru k náhlému zvýšení rasové diskriminace. V New Yorku byla jedna asijská žena postříkána kyselinou sírovou, asijský student na střední škole v Kalifornii byl zbit a musel být hospitalizován, tři lidé z asijské rodiny v Texasu byli pobodáni... Webové stránky The Time citovaly informace lobbystické organizace, která od vypuknutí epidemie shromáždila pouze ve Spojených státech informace o více než 1.200 nenávistných útocích proti Asiatům.

Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová nedávno zdůraznila, že tato epidemická krize odhalila některé hluboce zakořeněné předsudky a zintenzivnila projevy xenofobie a nenávisti. Dokument „Asijští Američané" nedávno odvysílaný společností American Public Broadcasting Corporation popisuje výzvy, kterým více než 100 let čelí asijští Američané ve Spojených státech. Producentka filmu Renee Tajima-Peña se domnívá, že „současná americká vláda se rozhodla démonizovat Čínu pod záminkou epidemie, což negativně ovlivňuje všechny asijské Američany ve Spojených státech."

Objektivně vzato, rasismus existuje v americké společnosti už dlouho a stal se trvalým problémem v systému správy. Rasová nenávist prohlubuje nespravedlnost, které čelí lidé různých ras ve Spojených státech a představuje novou překážku v už tak obtížném boji proti epidemii.

Situace „dvojích standardů" používaných vládou USA proti různým etnickým skupinám se během epidemie stala ještě závažnější. Podle údajů úřadu v Brooklynu v New Yorku bylo mezi 17. a 4. březnem zatčeno 40 lidí za porušování předpisů o dodržování sociální vzdálenosti, z toho 35 afrických Američanů, 4 latinskoameričtí Američané, pouze jeden člověk byl běloch. V ostrém kontrastu k tomu, The New York Times nedávno uvedl, že ve stejných dnech newyorská policie distribuovala masky mnoha bílým turistům v parcích na Manhattanu, Williamsburgu a v dalších oblastech. Je ironií, že mnoho z nich nedodržovalo společenskou vzdálenost, ale tvořili skupinky s cílem opalovat se.

Ještě krutější je, že v situaci nedostatku zdravotnických materiálů praktikují američtí politici otevřeně sociální darwinismus a lidé různých etnik zůstali v této krizi „opuštění". Senátorka americké Demokratické strany Elizabeth Warrenová připustila, že kvůli desetiletí trvajícím „strukturálním" rasistickým politikám Spojených států nemá mnoho lidí s jiných etnik přístup ke kvalitním lékařským službám. V některých amerických nemocnicích se barva kůže stala kritériem pro posuzování priority záchrany. Imunoložka z amerického Národního institutu pro zdraví Kizzmekia Corbettová řekla, že pokud je nedostatek plicních ventilátorů, neposkytují americké lékařské instituce intubační léčbu africkým Američanům.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28493
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1476 sec,0.0722 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,361kB