Kim Čong-un se znovu ztratil   
Pridal tk Sobota 23 květen 2020 - 03:23:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Předák KLDR Kim Čong-un se znovu ztratil. V Jižní Koreji si povšimli, že se politik na obecenstvu neobjevil poslední tři týdny, píše Jonhap.

„Úřady pozorně sledují (vývoj situace),“ řekl mluvčí Ministerstva sjednocení Korejské republiky Yo Sang-Ki na briefingu. „V lednu se Kim Čong-un také neobjevil na veřejnosti v průběhu 21 dnů, a proto sledujeme vývoj této situace podle zpráv médií,“ dodal.

19. května severokorejský deník Rodong Sinmun oznámil, že Kim Čong-un pracuje ročně 365 dnů bez volných dnů, dovolených, narozenin, a dokonce i beze spánku, nehledě na velké množství zpráv o tom, že někam zmizel. Deník vysoce ocenil Kimovu lásku ke svému národu a vychvaloval jeho vedení nehledě na „bezprecedentní těžkosti“ a „drsné podmínky“, v nichž země žije, včetně tlaku ze strany cizích států.

V posledních měsících Kim Čong-un několikrát zmizel. Třeba 13. května bylo oznámeno, že se severokorejský předák neobjevil na obecenstvu a neučinil žádná oficiální prohlášení v průběhu 12 dnů.

V polovině dubna vynechal Kim Čong-un oslavy narozenin svého dědečka, zakladatele KLDR Kim Ir-Sena. Kvůli tomu se objevily zprávy o možné smrti nebo nemoci politika. Předpokládalo se, že předák Severní Koreje nemůže samostatně vstávat nebo normálně chodit, anebo že je ve „vegetativním stavu“. Avšak 2. května Korejská centrální zpravodajská agentura a oficiální tiskový orgán KLDR zveřejnily Kimovy fotografie z ceremoniálu otevření nového závodu.

Podle fotografií byl severokorejský lídr přítomen na ceremonii dokončení výstavby závodu na hnojiva ve městě Sunčchon nedaleko Pchjongjangu. Akce měla proběhnout 1. května.

Na fotografii se Kim Čong-un usmívá a gestikuluje, hovoří s těmi, co jej doprovází. Ti si zároveň zapisují jeho poznámky.

Na několika fotografiích je vidět nápis „Ceremonie dokončení výstavby Sunčchonského závodu na hnojiva“ s datem události „1. května 2020“. Rok je uveden podle západního kalendáře, tedy bez zdvojeného data podle kalendáře s roky čučche (1. května 109). V Severní Koreji jsou v mnoha případech data označována paralelně se západními a místními kalendáři.

Na fotografiích je také vidět, jak Kim Čong-un řeže symbolickou červenou stuhu. Na několika dalších snímcích kontroluje nový závod. Severokorejského vůdce také doprovázela jeho sestra Kim Jo-čong a několik dalších vysoce postavených úředníků.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C3bw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28536
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1000 sec,0.0391 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,281kB