Ruské ministerstvo zahraničí zareagovalo. Požaduje ochranu pro novináře před americkou policií   
Pridal tk Středa 03 červen 2020 - 04:45:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ruské ministerstvo zahraničí zareagovalo na útok na producentku agentury Sputnik Nicole Roussellovou během informování o protestech u Bílého domu ve Washingtonu, k němuž došlo včera. Požaduje ochranu novinářů před zvůli americké policie.

Policie na ženu střílela gumovými projektily nehledě na to, že měla na krku svoji press-kartu a opakovaně říkala, že je novinářka.

„Úmyslné hrubé zacházení hodnotíme (…) jako nepřátelský krok ze strany vlády USA, a také to považujeme za ukázkové porušení mezinárodních právních povinností pro zajištění bezpečnosti žurnalistů a jejich bezprecedentní činnosti,“ prohlásilo ruské ministerstvo zahraničních věcí.

Ruské ministerstvo také zdůraznilo, že dokonce poté, co reportérku postřelili a použili speciální granát pro rozhánění demonstrantů, „jeden z policistů ji povalil na zem a doslova po ní chodil“.

„Tato protiprávní a znepokojivá hrubost vůči novinářům, kteří jsou ve své podstatě garanty jakékoli demokratické společnosti, proběhla u stěn Bílého domu, který Ameriku staví do pozice vrcholu rozvoje demokracie,“ zmínili na ruském ministerstvu zahraničí, kde rovněž vyzvali mezinárodní organizace, aby na incident zareagovaly.

Minulou neděli američtí policisté nastříkali pepřový sprej do obličeje korespondenta RIA Novosti Michaila Turgeněva, který působil jako reportér při probíhajících nepokojích v Minnesotě. Po tomto incidentu se gubernátor Minnesoty omluvil. Ruské velvyslanectví odeslalo americkému ministerstvu zahraničí nótu.

Nepokoje v USA

Probíhající nepokoje byly způsobeny zabitím George Floyda, afroamerického muže, který zemřel krátce po svém zatčení v Minneapolisu. Video zachycující incident ukázalo Dereka Chauvina, bílého policistu, který zakleknul Floyda na zemi s kolenem na krku, a tak ho držel více než osm minut. Muž opakovaně řekl, že nemůže dýchat, než omdlel a později zemřel v místní nemocnici.

Po Floydově smrti byl Chauvin obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně, zatímco celkem čtyři policisté byli od té doby propuštěni. Po celé zemi následně vypukly protesty a nepokoje, při nichž dochází ke střetům s policisty a rabování.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C8Sb
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28651
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0970 sec,0.0374 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,242kB