Trump oznámil, že chce s Ruskem „jaderný pakt“   
Pridal tk Čtvrtek 04 červen 2020 - 05:31:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Americký prezident Donald Trump oznámil, že by chtěl „jaderný pakt“ s Ruskem. Na toto prohlášení zareagoval i mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

„Chci jaderný pakt, bezpečný atom, protože je to ten největší problém, který je na světě,“ řekl Trump během rozhovoru v rádiu Fox, když odpovídal na otázku o Rusku.

Dohoda START III o snížení počtu strategických zbraní vyprší v roce 2021 a USA tvrdí, že k jejímu prodloužení je třeba zahrnout Čínu a celou řadu zbraňových systémů, které nebyly dříve součástí smlouvy.
Také mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov okomentoval slova Donalda Trumpa o „jaderném paktu“ s Ruskem.

„Myslíme si, že ministři zahraničních věcí by měli zintenzivnit svou práci, vzhledem k tomu, že smlouva START brzy skončí,“ řekl Peskov.

START III

Dohoda o snížení počtu strategických zbraní, která byla podepsána v roce 2010, zůstává jedinou platnou dohodou mezi Ruskem a USA o omezení vojenské moci. Platnost dohody končí v únoru 2021 a Washington zatím neoznámil, zda má v úmyslu ji prodloužit.

Americký prezident Donald Trump hovořil o přání vypracovat novou trojstrannou jadernou dohodu mezi Ruskem, Čínou a Spojenými státy. V Pekingu byl tento nápad zamítnut. Na čínském ministerstvu zahraničí odsoudili odstoupení USA od smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF).

Názor z Číny

Základy státní politiky Ruské federace v oblasti jaderného odstrašování mohou podnítit uzavřené jaderné mocnosti k posunu směrem k tomu, aby v této oblasti existovala větší transparentnost. Tuto informaci sdělil výzkumný pracovník Centra světové politiky Carnegie Tchung Čao.

V úterý podepsal ruský prezident Vladimir Putin dekret týkající se zásad státní politiky Ruska v oblasti jaderného odstrašování. Dokument upravuje podmínky, za nichž si Rusko vyhrazuje právo na jaderný útok a také popisuje hlavní hrozby pro Ruskou federaci v oblasti jaderného odstrašování.
„Ruská vláda nejprve zveřejnila relativně podrobný a vysoce autoritativní dokument o své politice jaderného zastrašování, což odráží pokrok směrem k transparentnější jaderné politice,“ uvedl expert.

„Úsilí Ruska zajistit větší transparentnost a jasnost ohledně nejcitlivějších otázek v oblasti jaderné politiky může mít pozitivní dopad a povzbudit další, uzavřené státy, které mají jaderné zbraně, aby se pohybovaly také tímto směrem,“ dodal.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C95m
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=28657
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0987 sec,0.0334 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,177kB